Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

SGK ile PTT arasında ödeme protokol

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, sGK ile PTT arasında, hak sahiplerine merkezi ödeme sistemi ile yapılacak ödemelere ilişkin protokolün imzalandığını bildirildi.

SGK ile PTT arasında ödeme protokol
24 Temmuz 2017 - 12:16
banner

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile PTT arasında Hak sahiplerine merkezi ödeme sistemi ile yapılacak ödemeler” protokolü imzalandı.

SGK Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, sGK ile PTT arasında, hak sahiplerine merkezi ödeme sistemi ile yapılacak ödemelere ilişkin protokolün imzalandığını bildirildi.

Deniz, “Geçici iş göremezlik, şahıs tıbbi malzemeleri, emzirme yardımı, şahıs sağlık yolluğu yardımı gibi Kurumumuzca yapılan şahıs ödemeleri PTT işyerleri aracılığı ile hak sahiplerine ödenebilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı ve hak sahiplerine her ayın 8-14 arası bankalardan yapılan şahıs ödemeleri, 20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren PTT işyerleri aracılığı ile ödeme yapılmaya başlandı. SGK’dan şahıs ödemesi alacağı bulunan vatandaşlarımız, 8-14 arası ödeme tarihinde, ödemelerini alamadığı zaman bir sonraki ayın aynı dönemini beklemek zorunda kalmakta iken, PTT ve SGK arasında yapılan protokol ile bu sorun ortadan kalkmış oldu” dedi.

Hak sahiplerine yapılacak şahıs ödemelerinin PTT işyerlerinden herhangi işgünü sınırlaması olmaksızın yapılmaya başlandığını kaydeden SGK İl Müdürü Deniz, “Hak sahiplerimiz PTT işyerlerine herhangi bir komisyon veya masraf adı altında bir ödemede bulunmayacak. Kurumumuzca ödenen ilk aylıklar ve emekli ikramiyeleri ise ilgili bankalar tarafından ödenmeye devam edilecek. Yine, ilk aylık ve emekli ikramiyeleri ödemeleri bu protokol kapsamına alınmamıştır.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co