Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

SGK’dan 124 işçiye kadro

SGK ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FARKLI MESLEK GRUPLARINDA TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN 124 İŞÇİ DÜZENLENEN TÖRENLE KADROYA BAŞVURU YAPTI. TÖRENE, AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ VE SGK ANTALYA İL MÜDÜRÜ NEJAT DENİZ DE KATILDI.

SGK’dan 124 işçiye kadro
08 Ocak 2018 - 17:20

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürlüğü bünyesinde 124 işçi kadro başvurusunda bulundu.

SGK Antalya İl Müdürlüğü bünyesinde farklı meslek gruplarında taşeron olarak çalışan 124 işçi düzenlenen törenle kadroya başvuru yaptı. Törene, AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ve SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz katıldı.

Deniz: “Bugün işçilerin hayalinin gerçekleştiği gündür”

SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, “Güvenlik ve temizlik işlerini bugüne kadar sizler aralıklarla farklı firmalarla yürüttünüz. Ancak artık hükümetimizin açıkladığı 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile bu süreç sona eriyor ve artık işverenlerin uhdesinde değil doğrudan kurumumuzun uhdesinde daimi olarak çalışacağınız bir günün içerisinde olduğunuzu sizlere müjdelemek istiyorum. Değerli çalışanlarımız bugün sizin gününüz. Bugün umduğunuz ancak temenninin ötesine geçemeyeceğini düşündüğünüz bir hayalin gerçekleştiği gündür’’ diye konuştu.

“Artık işten atılma korkusu yaşamayacaksınız”

İşçilerin artık işten atılma korkusunun biteceğini belirten Deniz, “Artık farklı farklı şirketlerde acaba beni işten atarlar mı korkusu içerisinde değil doğrudan müdürlüğümüz bünyesinde sürekli ve kadrolu işçi olarak çalışacağınız güzel bir gün. 696 sayılı KHK ile getirilen bu düzenlemeyle birlikte sizler artık mesleğinizi daimi olarak yapmanın gururunu yaşayacaksınız” dedi.

Enç: “Yıllarca beklenilen şey gerçek oldu”

İşçilerin önceden sürekli bir tereddüt halinde işlerini yaptıklarını söyleyen Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ise, “Yıllarca beklediğiniz her seçimde acaba şimdi mi, acaba olacak mı şeklinde düşündüğünüz, bizlere de zaman zaman yakaladığınızda hem sosyal medya üzerinden hem de farklı kanallarla kadro gelecek mi serzenişleriniz hamdolsun artık 24 Aralık 2017 tarihi ile son bulmuş oldu.”

“1 milyon 20 bin kişiye kadro büyük rakam”

1 milyon 20 bin kişiye kadro imkanı sağlandığını Gökcen Özdoğan Enç, “Konu çok gündemdeydi ama artık gündemimizde taşeron diye bir mesele kalmadı. Bu yüzden umarım Türkiye’nin gündemine emekçilerle ilgili bu şekilde bir sıkıntı gelmez. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Yaklaşık merkez bütçeli kamu kurum ve kuruluşlarına çalışan 450 bin kişi, belediyelerimizde çalışan 450 bin kişi başta olmak üzere toplamda 1 milyon 20 bin kişiye kadro geçiş imkanı tanımış olduk. Bu çok önemli bir rakam arkadaşlar. Bu da şunu gösteriyor Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir yapıya sahip ki 1 milyon 20 bin kişiye kadro imkanı tanıyabildik’’ şeklinde konuştu.

“Antalya’da 25 bin kişiye kadro”

Enç, “Antalya özeline bakacak olursak 25 bini geçen bir sayı var elimizde. Bu sayı da ciddi bir sayı daha da zannediyorum ham rakamlar bunlar. Bu rakamlar artabilir’’ dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al