Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Side’de Girit Kahvesi ve Atatürk anıtı açıldı

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN, YENİ YAPTIRILARAK LİMANA YERLEŞTİRİLEN RÖLYEFLİ ATATÜRK ANITI İLE SİDE’DEKİ GİRİT KAHVESİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI.

Side’de Girit Kahvesi ve Atatürk anıtı açıldı
25 Temmuz 2018 - 12:54

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yeni yaptırılarak limana yerleştirilen Rölyefli Atatürk anıtı ile Side’deki Girit Kahvesi’nin açılışını yaptı.

Manavgat Belediyesi, 3 bin yıllık geçmişe sahip Side’nin tarihinde önemli bir yeri olan Giritlilerin anılarını yaşatmak ve kent kültürüne katkı sağlamak amacı ile Girit Kahvesi’ni turizm ve vatandaşlarla buluşturdu. Girit Kahvesi, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği törenle hizmete açıldı. Açılışa, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Antalya Giritliler Derneği Başkanı Cem Çon, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış, Enas Grubunun Türk ve Grek müziklerinin seslendirildiği canlı müzikle başladı. Açılışta konuklara, özel olarak hazırlanan girit kurabiyesi de ikram edildi.

Sözen: “Girit kültürünü yaşatacağız”

Açılışta Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “3000 yıllık tarihi geçmişinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Antik Side’de, gerek Koruma Amaçlı İmar Planı ile gerek 2 yıldır uyguladığımız Antik Side Kentsel Tasarım Projesi çalışmalarımızda geçmiş tarihi gün yüzüne çıkardık ve çıkarmaya devam ediyoruz. Ancak bir de yakın tarihimizde yer alan Girit Kültürümüz var. Eski tarihin yanısıra yakın tarihimizdeki Girit Kültürünü yaşatarak, gelecek nesillere olduğu gibi aktarmaya çalışıyoruz. Bu amaçla 2 yıl önce Giritliler Kent Müzesini kazandırmıştık. Girit Kahvesi ise çalışmamızın 2’inci ayağı. Şüphesiz ki, hizmetlerimizde bize en çok Side’deki esnaflarımız ve yerli halkımız destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Girit Kahvesi bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmanın sonunda Giritliler Derneği Başkanı Cem Çon, Başkan Sözen’e Girit kültürüne yaptığı katkılardan teşekkür plaketi takdim etti.

Atatürk anıtı tüm görkemi ile limanda

Başkan Sözen’in konuşmasının ardından protokol üyelerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesildi. Girit Kahvesi’nin açılışının ardından, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, yaptırarak Side Limanı’na yerleştirdiği rölyefli Atatürk anıtının da açılışı gerçekleşti. Çok özel bir çalışma ile yaptırılan Atatürk anıtı, açılışa katılanlar tarafından büyük beğeni aldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al