Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Trafik Park’ta 30 bin çocuk eğitim aldı

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN TENEFFÜS PARK’LA BİRLİKTE EĞİTİM ALANINDA HAYATA GEÇİRDİĞİ ALTERNATİF MODELLERDEN BİRİ OLAN TRAFİK PARK’INDA, AKÜLÜ ARABALARLA TEMEL TRAFİK EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİ SAYASI 30 BİNE ULAŞTI.

Trafik Park’ta 30 bin çocuk eğitim aldı
12 Şubat 2018 - 10:36

Muratpaşa Belediyesi’nin Teneffüs Park’la birlikte eğitim alanında hayata geçirdiği alternatif modellerden biri olan Trafik Park’ında, akülü arabalarla temel trafik eğitimi alan öğrenci sayası 30 bine ulaştı.

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın çocukların severek ve isteyerek derse girdikleri bir eğitim modeli düşüncesiyle şekillenen Trafik Park’ta uygulamalı temel traf1ik eğitimi alan öğrenci sayısı 30 bine ulaştı.

Fener Mahallesi’nde bulunan Trafik Park’ta çocuklar; ışıkları, yaya geçitleri, kavşakları, kaldırım, levha ve şeritleriyle çocukların günlük hayatta karşılaşabilecekleri trafiğinin küçük bir örneği bulunuyor. Parka gelen çocuklar önce görevli polis memurundan trafikle ilgili temel bilgileri dinliyor ardından akülü arabalarla trafiğe çıkıyor. Eğitimin uygulama aşamasında ise çocuklar yol çizgilerini ne anlama geldiğini, trafik ışıkları ve işaretlerinin anlamlarını öğreniyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan çocuklar sertifika sahibi de oluyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat