Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü ile Kepez tapu bereketi yaşıyor

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, AK PARTİ KEPEZ İLÇE’NİN YENİ MAHALLE TEŞKİLAT BAŞKANLARI VE YÖNETİMLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

Tütüncü ile Kepez tapu bereketi yaşıyor
04 Mart 2018 - 11:30

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe’nin yeni mahalle teşkilat başkanları ve yönetimleriyle bir araya geldi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe’nin Gazi, Emek, Gündoğdu, Habibler, Hüsnü Karakaş, Sütçüler, Karşıyaka, Kuzeyyaka, Mehmet Akif Ersoy, Teomanpaşa, Yeni Mahalle ve Yeni Emek Mahalle teşkilat başkanlarını ve yönetimleriyle bir araya geldi. Toplantıda AK Parti Kepez İlçe Başkanı İbrahim Ethem Taş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ferah Nur Ünal, belediye başkan yardımcıları ve birimlerin müdürleri de hazır bulundu.

Başkan Tütüncü, yaklaşık 3 saat süren toplantıda mahalle teşkilat başkanlarını tek tek dinledi ve sorularını cevaplandırdı.

İki mahalleye daha doğalgaz

Mahallelere doğalgaz getirilmesi talebiyle ilgili Tütüncü, “20 Mahallede 70 bine yakın konuta doğalgaz götürdük. Bu yıl Barış ve Kanal Mahallerimize doğalgaz getiriyoruz. 2019’daki doğalgaz yatırımında Gündoğdu ve Kuzeyyaka Mahallelerimiz önceliğimiz olacak. Bu mahallelere 1 ya da 2 mahalle daha ekleyebiliriz” dedi.

“Emsal artışı ile Kepez’in doğusu şahlandı”

İlçenin doğu yakasına yaptıkları en önemli icraatın emsal artışı olduğuna işaret eden Tütüncü, “Habibler, Hüsnü Karakaş, Mehmet Akif Ersoy, Sütçüler ve Baraj Mahallelerinde 2009’dan sonra gerçekleştirdiğimiz en büyük icraat yüzde 42 oranında yaptığımız emsal artışıdır. Bu artış ile 18 daire yapılan bir yere 24 tane daire yapılabilir hale getirdik. Bölgede iki tane dairesi olana ilave bir tane daire daha vermiş olduk. Emsal artışıyla bölgede ada bazındaki parsellerdeki yapılaşmanın önünü açtık. Bölgeye yaptığımız diğer önemli yatırım da Kepez Devlet Hastanesi oldu. Hastane, bölgenin değerini 10 kat artırdı. Alt ve üst yapı çalışmalarımız, sosyal, kültürel tesislerimiz, Korkuteli Kavşağı ile Antalya Hava Limanı arasındaki çevre yolu ilçenin doğu yakasına ciddi bir değer kazandırdı.”

Vakıf tapuları

Hakan Tütüncü, toplantıda yer alan Gazi, Sütçüler başta olmak üzere birçok mahalleyi ilgilendiren Vakıf takasıyla ilgili şu bilgiyi paylaştı: “İmar planında konut alanı olan Vakıf arazilerindeki gecekonduların, 40 yıla yakın yaşadıkları tapu sorununu Cumhuriyet tarihinin en büyük Vakıf- Hazine arazisi takası ile çözdük. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 23 milyon TL ederindeki Vakıf- Hazine arazisi takasını gerçekleştirdik. Tapuların hak sahiplerine verilmesini sağlayacak olan Vakıf arazilerinin, Hazine arazileri ile takası tamamlandı. Vakıflar İdaresi ile Milli Emlak arasında tapuda imzalar atıldı. Üzerinde yoğun gecekondulaşma olan vakıf arazileri, resmen Hazineye devredilmiş oldu. Kepez’de 23 milyon TL’lik Vakıflar arazisi, takas yoluyla artık Hazine arazisi haline geldi. Hazine arazisi haline gelen Vakıf mülkleri, protokol kapsamında Kepez Belediyesine kısa bir süre içerisinde devredilecek. Devirden sonra hazine parsellerini, gecekondu yasası uyarınca hak sahiplerine, meclis kararı ve encümen marifetiyle belli bir ücret ve taksit imkanı karşılığında tahsis edeceğiz. Tahsis işlemleri de önümüzdeki aylarda başlayacak. Takas, ticari alanda kalan Vakıf parsellerini kapsamıyor. Ticari kısımda kalan Vakıf parsellerinin takasla tapu problemini çözümünü kapsayan çalışma ise devam ediyor.”

40 bin tapu

Bugüne kadar 40 bine yakın tapu verdiklerini anımsatan Başkan Tütüncü, “Kepez’in tarihinde mülkiyet problemlerinin çözüldüğü 2. bir dönem yaşanmadı. 40 binden fazla tapu tahsisi yaptık. Verdiğimiz tapularla ilgili ciddi bir memnuniyet sağladık. 30-40 yıldır çözülemeyen bölgesel imar problemlerini çözdük. Duraliler den Varsak’a, Düden Çayı havzasından Altınova’ya kadar. Cumhuriyet tarihinin en büyük Vakıf takasını gerçekleştirdik. Nereden nereye geldiğimize bakmak lazım. Mülkiyet problemlerinde bizim kadar irade gösterecek ikinci bir yönetim bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonra da olmayacak” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al