Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vali Karaloğlu, 2018’den umutlu

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU KONYAALTI SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ’NİN (KONYSİAD) AYLIK OLAĞAN TOPLANTISINA KATILDI.

Vali Karaloğlu, 2018’den umutlu
13 Şubat 2018 - 17:08

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2018 yılı için umutlu olduklarını belirterek turizmcilere, “Bu sene kendinizi artık naza çekin. Bu sene her önünüze düşen tur operatörüne otelinizi ucuza vermeyin” dedi.

Vali Münir Karaloğlu Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KONYSİAD) aylık olağan toplantısına katıldı. Antalya’da göreve başladığı günden bu yana kent hakkındaki izlenimlerini aktaran Vali Münir Karaloğlu 2018 yılı için umutlu olduklarını ifade etti.

2016 yılında Antalya’da göreve başladığından ve turizmcilerin yol kapatması, kemerde turizm esnafının protesto yapması gibi çok farklı olaylarla karşı karşıya geldiğini anlatan Karaloğlu, 24 Kasım 2015 tarihinde düşürülen Rus uçağının düşürülmesi ve 15 Temmuz 2016 yapılan darbe girişimi sebebiyle Antalya’nın etkilendiği olumsuzlukları aktardı.

“Bu şehirde potansiyel olduğunu gördüm”

2016 yılının Türkiye ve Antalya için iyi geçmediğini kaydeden Münir Karaloğlu, “en kötü sezonda bile bu 6 buçuk milyon turist ağırlayabiliyorsa bu kentin potansiyeli var. Bu kent ayağa kalkar. Bu kentin bu işadamına da bu kentteki sektör çalışanlarına da bu kentin potansiyeline de güvenin dedim. Hep bunu söyledim ve gerçekte buydu. Antalya’nın potansiyeli, iyi yetişmiş insan gücü kaliteli tesisleri vardı ve Antalya bu sorunlu dönemi çok kolay atlatabilecek kuvvetteydi” dedi.

“İnançla gelen başarı”

2017 yılı başında Antalya’nın 10 milyondan fazla turist ağırlayacağı hedefini koyduklarını belirten Vali Karaloğlu sektör temsilcileri ve basın mensuplarından kendisine inanmayanların olduğunu dile getirerek “2017 yılında bu kentin potansiyelini inanç ve kararlılıkla çalışarak göstermiş olduk. Yüzde 58’lik bir artış gösterdik. Yoğun bir tempoyla kamu, sektör, belediye sivil toplum ve medya iş birliğiyle çalıştık. Avrupa’da Rusya’da Ortadoğu’da Hindistan’da Çin’de çeşitli pazarlarda çeşitli faaliyetler düzenledik. Nitekim 10 milyon 489 bin yabancı turist geldi bu şehre. Bu fena bir rakam değil” diye konuştu.

“Kısa vadede ki hedef bin dolar”

Geçen sene turist sayısı bakımında krizden kurtulduğunu fakat kazanç yönünden fiyatların çok aşağı çekilmesi nedeniyle aynı başarının elde edilemediğini aktaran Vali Münir Karaloğlu, “Bu sene kendinizi artık naza çekin. Bu sene her önünüze düşen tur operatörüne otelinizi ucuza vermeyin. Ön rezervasyonlardaki indirim oranlarınızı düşürün. Geçen sene turist sayısını düzelttik. Bu sene de geliri krizden önceki seviyenin üstüne çıkarma yılı olacak. Fiyatlar konusunda bir önceki yıla göre daha dikkatli olun turist başına gelirleri 680 dolardan 1000 dolara doğru çekelim” dedi.

“2018 daha da iyi olacak”

Turizmin Antalya için taşıyıcı sektör olduğunu belirten Karaloğlu, turizmin iyi olduğu takdirde sanayinin ve tarımında aynı oranda iyiye gideceğini açıkladı. Milli istihdam seferberliğinde Antalya’nın ikincilik başarısından ve ihracat oranlarındaki artışlardan da bahseden Vali Münir Karaloğlu, 2018 yılında Antalya’dan umutlu olduklarına vurgu yaptı.

Vali Münir Karaloğlu’nun konuşmasının ardından toplantı dernek üyeleriyle karşılık soru cevap şeklinde devam etti. Toplantı’nın ardından Vali Münir Karaloğlu alanında başarılı olan iş adamlarına başarı belgelerini takdim ederek dernek üyeleriyle aile fotoğraf çektirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al