Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yılbaşından itibaren elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapıyoruz

Yılbaşından itibaren elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapıyoruz
25 Aralık 2018 - 13:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Yılbaşından itibaren elektrik fiyatlarında, konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Aynı şekilde, konutlarda ve küçük-orta ölçekli işletmeler ile ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında da yüzde 10’luk bir indirime gidiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

16 yılda sadece ekonomiyi büyütmekle kalmadıklarını, aynı zamanda temelini de sağlamlaştırdıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şayet Ağustos ayındaki saldırıyı böylesine güçlü bir altyapıyla ve çelik gibi sağlam bir iradeyle karşılamamış olsaydık, çok başka sonuçlarla karşı karşıya kalabilirdik. Devlet ve millet olarak gösterdiğimiz dayanışma sayesinde, yaşadığımız onca badireye, operasyona rağmen, hamdolsun dimdik ayaktayız” diye ekledi.

“EKONOMİDE ATTIĞIMIZ HER ADIM BÜYÜMEMİZİ DEVAM ETTİRMEYİ HEDEFLİYOR”

Konuşmasında, Türkiye’nin cari açığının azaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gelişmeler bize sene sonunda cari işlemler açığını 30 milyar doların altına çekmiş olacağımıza işaret ediyor. Enflasyonu da önümüzdeki yıl, hedeflerimize uygun seviyeye geriletmekte kararlıyız. Attığımız her adım, büyümemizi, gelişmemizi, güçlenmemizi devam ettirmeyi hedefliyor” ifadelerini kullandı. 

Önümüzdeki dönemde vergi politikalarını bütüncül ve adil bir anlayışla gözden geçireceklerini, yatırım, üretim ve istihdam teşviklerine devam edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda 2019 ve 2020 yıllarında ilk defa işe alınacak her işçinin, asgari ücret üzerinden tüm sigorta ve vergi giderlerini devletin üstleneceğini dile getirdi.

Bütçeyle ilgili genel bilgilendirmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Şimdi de vatandaşlarımıza ve iş dünyamıza yönelik bazı müjdelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yılbaşından itibaren elektrik fiyatlarında, konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Aynı şekilde, konutlarda ve küçük-orta ölçekli işletmeler ile ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında da yüzde 10’luk bir indirime gidiyoruz” açıklamasında bulundu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al