Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yöreler Renkler sona erdi

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, 4’ÜNCÜ YÖRELER RENKLER FESTİVALİ’NİN KAPANIŞ GECESİNDE “FESTİVAL BOYUNCA, HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ İNSANLIĞIN TEMSİLİ GERÇEKLEŞTİ. BURADA HER ŞEYİ PAYLAŞTIK. TIPKI MURATPAŞA’MIZDA HER ŞEYİMİZİ PAYLAŞTIĞIMIZ GİBİ” DEDİ.

Yöreler Renkler sona erdi
30 Eylül 2018 - 12:10

Muratpaşa Belediyesi’nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler, Pazar günü için yapılan meteorolojik uyarı nedeniyle erken gerçekleştirilen Türk halk müziği sanatçı İlke Türkdoğan konseri ve Pşenicne Pereveslo’nun sahne aldığı Ukrayna kültür gecesiyle sona erdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 4’üncü Yöreler Renkler Festivali’nin kapanış gecesinde “Festival boyunca, her şeyden önemlisi insanlığın temsili gerçekleşti. Burada her şeyi paylaştık. Tıpkı Muratpaşa’mızda her şeyimizi paylaştığımız gibi” dedi.

Pazartesi başlayan ve hafta boyunca festival sahnesinde Türkiye’nin bir başka bölgesinin kültür gecesinin gerçekleştiği, Hüseyin Turan, Belkıs Akkale, Emre Dayıoğlu ve Selçuk Balcı gibi Türk halk müziğinin güçlü seslerini ağırlayan Yöreler Renkler Festivali’nin kapanışında Muratpşa Belediyesi Kent Meydanı’nı yine doldu.

Kapanış gecesinde, Başkan Uysal, festivalin yöre, hemşeri, kültür ve dayanışma derneklerinin sahiplenmesi ve festival alanını her gün dolduran Antalyalılar sayesinde amacına ulaştığını söyledi. Başkan Uysal, “Festival boyunca Türkiye’mizin 7 bölgesinden kültürlerin temsili, yemeklerin, gastronominin temsili, müziğin ve şiirin temsili, hepsinden önemlisi insanlığın temsili gerçekleşti. Burada her şeyi paylaştık. Tıpkı Muratpaşa’mızda her şeyimizi paylaştığımız gibi. Türkiye’ye ve dünyaya örnek olabilecek güzel bir festival yaşadık” diye konuştu.

Gecede ayrıca Başkan Uysal, festivale katılan Güneydoğu Anadolu bölgesi dernekleriyle Ukrayna Ailesi Derneği’ne teşekkür plaketlerini takdim etti. Dernek Başkanı Vita Mykhaylova, Başkan Uysal’a kendilerini her yıl bu festivale davet ederek böylesi bir ortamın bir parçası haline getirdiği için teşekkürlerini dile getirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat