Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

2700 yıllık tarihi Perge’nin surları arasında ilk tenis maçı

TURKİSH AİRLİNES ANTALYA OPEN TENİS TURNUVASI’NIN AÇILIŞ VURUŞUNU PARALİMPİK TENİSÇİ BÜŞRA ÜN, 5 BİN YILLIK TARİHİ PERGE’NİN SURLARI ARASINDA YAPTI. AÇILIŞTAN PARALİMPİK TENİSÇİ BÜŞRA ÜN İLE SIRP SPORCU DUSAN LAJOVİC’İN ARASINDA KISA BİR MAÇ YAPILDI.

2700 yıllık tarihi Perge’nin surları arasında ilk tenis maçı
22 Haziran 2018 - 13:00

Turkish Airlines Antalya Open Tenis Turnuvası’nın açılış vuruşunu paralimpik tenisçi Büşra Ün, 2700 yıllık tarihi Perge’nin surları arasında yaptı. Açılışın ardından paralimpik tenisçi Büşra Ün ile Sırp sporcu Dusan Lajovic’in arasında kısa bir maç yapıldı.

Turkish Airlines Antalya Open Tenis Turnuvası’nın açılış vuruşunu gerçekleştirmek üzere Antalya’nın 17 kilometre uzağında bulunan ve 2700 yıllık geçmişe sahip tarihi Perge Antik Kenti’nde tören düzenlendi. Törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu olmak üzere çok sayıda birim ve kurum müdürü katıldı. Turnuvanın başlangıç vuruşu ise Perge içerisinde kurulan mini tenis sahasında paralimpik tenisçi Büşra Ün tarafından yapıldı. Açılışın ardından paralimpik tenisçi Büşra Ün ile Sırp sporcu Dusan Lajovic’in arasında kısa bir maç yapıldı. Maçın ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu da tenis oynadı.

“Perge Yılı” olması nedeniyle ayrı bir önem taşıyor

Paralimpik tenisçi Büşra Ün ve turnuvada ana tabloda mücadele edecek Sırp sporcu Dusan Lajovic’in karşılaşacağı gösteri maçı, bu yıl Antalya’da “Perge Yılı” olması nedeniyle ayrı bir önem taşıyor. Organizasyon şirketinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de çim kortta düzenlenen ilk ATP turnuvası olma özelliğini taşıyan Antalya Open bu yıl Türk Hava Yollarının isim sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Turkish Airlines Antalya Open, 24-30 Haziran tarihlerinde, 28 ana tablo, 32 eleme ve 16’sı çiftlerde olmak üzere dünyanın en başarılı tenisçilerini Antalya Belek’te bir araya getirecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr