Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

30 Haziran 2017 son gün uyarısı

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU (SGK) ANTALYA İL MÜDÜRÜ NEJAT DENİZ, 2017 MART AYI VE DAHA ÖNCEKİ DÖNEMLERİ KAPSAYAN PRİM BORCU BULUNAN VATANDAŞLARIN BORÇLARINI YAPILANDIRMAK İÇİN 30 HAZİRAN 2017 TARİHİNE KADAR BAŞVURUDA BULUNMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

30 Haziran 2017 son gün uyarısı
23 Haziran 2017 - 10:45

2017 Mart ayı ve daha önceki tarihlere ait prim borclarını kapsayan yapılandırma yasası için 30 Haziran 2017 son gün.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz,prim borcu yapılandırmasından yararlanmak isteyen vatandaşların 30 Haziran 2017 tarihine kadar başvuruda bulunmalarının gerektiğini söyledi.

SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, prim borcu yapılandırma uyarısında bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, “işverenlerimizin çalıştırdığı sigortalılardan kaynaklanan 2017 Mart öncesi döneme ait sigorta primi ve idari para cezası borcu var ise bu fırsatı kaçırmamaları gerekir” dedi.

Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, “7020 sayılı Kanun kapsamında idari para cezalarında anaparanın yüzde 50’si silinecek. Tatbik edilen hacizler yapılan ödemeler nispetinde kaldırılacak ve buna isabet eden teminatlar iade edilecek. İlk taksit ödenmesi halinde borcu yoktur yazısı alınabilecek. İlana çıkmış satışlar yapılandırmaya müracaat edilmesi halinde durdurulacak. İhale ve inşaat işyerleri için borçların tamamının ödenmesi kaydıyla ilişiksizlik belgesi/teminat iadesi yazısı verilecek.

Borçlarını yapılandıran işverenlerin prim teşviklerinden yararlanmaya devam edeceğini kaydeden SGK il Müdürü Deniz, “Yapılandırmadan faydalanan sigortalı ve işverenler ister peşin, isterlerse 6, 9, 12 ve 18 taksit ile ikişer aylık aralıklarla ödeme yapabilecekler. Peşin ödeme veya ilk taksitler 31 Ağustos tarihine kadar ödenecek. Hak kaybına uğramamak ve yapılandırmanın bozulmaması için mutlaka ilk iki taksitin süresi içinde ödenmesine ve yapılandırma taksitlerinin düzenli olarak ödenmesine dikkat edin. Sağlanan bu fırsattan tüm prim borçlularının yararlanmasını ve bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat