Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

4. Yöreler Renkler Festivali başlıyor

MURATPAŞA BELEDİYESİ, SONBAHARIN İLK AYINI BİR ANTALYA KLASİĞİYLE UĞURLAYACAK. KENTİN TÜM KÜLTÜREL RENKLERİNİN BULUŞTUĞU YÖRELER RENKLER FESTİVALİ 24-30 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILACAK.(ARŞİV)

4. Yöreler Renkler Festivali başlıyor
22 Ağustos 2018 - 11:24

Muratpaşa Belediyesi, sonbaharın ilk ayını bir Antalya klasiğiyle uğurlayacak. Kentin tüm kültürel renklerinin buluştuğu Yöreler Renkler Festivali 24-30 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin 4’üncüsünü yapacağı barış, dostluk ve kardeşlik festivali; Yöreler Renkler Festivali’nin amacını “Her bölgeden, kentten, kültürden Antalyalının, özgün kültürleri tanıtarak birlikte yaşama duygusunu güçlendirmek” sözleriyle anlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivalin Muratpaşa’da hayata geçirdikleri belediyecilik çalışmalarının özeti olduğunu belirtti.

Başkan Uysal, “Göreve başlarken Dünyanın neresinde ne olursa olsun Muratpaşa’da barışın, kardeşliğin, paylaşmanın bayrağını yüceltmek için sonuna kadar çalışacağımızın sözünü verdik. Aslıda belediyecilik anlamında her ne yapıyorsak yapalım tek bir amacımız var. O da, işte bu festivalde simgeleyen barış, dostluk, kardeşlik duygularını güçlendirmek, birlikte yaşama ideali her dem taze tutmak” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin, Girit’ten Varto’ya, Rusya’dan Ukrayna’ya, Çerkeslerden Yörüklere, Antalya’daki hemşehri dernekleri ile birlikte düzenlendiği Yöreler Renkler Festivali’ne bu yıl 60 civarı derneğin katılması bekleniyor. Festivalde kurulan stantlarda her il ve yöre, simgesi haline gelen ve tescillenen ürünleri ile yer alırken, festival sahnesi Doğu Anadolu’dan Karadeniz’e, Ege’den Akdeniz’e, Rusya’dan Ukrayna’ya müziğin ezgileriyle renkleniyor. Hüseyin Turan Konseri ile başlayacak festivalde ayrıca, Cengiz Özkan, Selçuk Balcı, Belkıs Akkale ve Emre Dayıoğlu da sahne alacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al