Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Adepan Bondex Sünger

Adepan Bondex Sünger
04 Mart 2020 - 19:38
banner

Adepan Bondex Sünger

Günümüz dünyasında ve gelişen teknoloji ile birlikte dünyamızda pek çok sorunlar meydana gelmiştir. Bu sorunlar inşaların günlük hayatını etkilemekle kalmıyor ciddi sağlık sorunlarına da yol açmaktadır. Bu sorunlardan biri de ses kirliliğidir. Ses kirliliği işitme sistemi üzerinde, geçici ve kalıcı etkiler olmak üzere iki çeşit etki yapar. Ses kirliliğinin geçici etkisi, duyma yorulması olarak da bilinen işitme duyarlılığındaki geçici kayıplar şeklinde olur. Duyma yorulması düzelmeden tekrar gürültüden etkilenilmesi ve etkileşmenin çok fazla olması durumunda işitme kaybı kalıcı olur. İnsanlarda görülen stresin önemli bir kaynağı ses kirliliğidir. Ses izolasyon malzemeleri Ani olarak oluşan gürültü insanın kalp atışlarında (nabzında), kan basıncında (tansiyonunda), solunum hızında, metabolizmasında, görme olayında bozulmalar yaratır. Bunların sonucunda uykusuzluk, migren, ülser, kalp krizi gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar. Ancak en önemli olumsuzluk kulakta yaptığı tahribattır. Ses izolasyon sorunlarına sadece dışarıda değil evde ve ofiste de yaşıyoruz. Bu sorunlara ses izolasyon malzemesi olan adepan bondex sünger devreye girer. Ses emilim ve kesicilik konusunda oldukça başarılı olan bu ürünün hep beraber çeşitlerini inceleyelim.

Rulo, akustik, bariyerli ve yapışkanlı olarak çeşitleri olur. Rulo bondex süngerler top halinde olarak satılmakta olup, bir topta 10 m² bulunmaktadır. Adepan bondex süngerler ise ses akustik değerleri yüksek olan ürünler olup genelde az sesli ortamlarda kullanılıyor. Bariyerli bondex sünger ise kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen ses izolasyon malzemeleridir. İki akustik bondex sünger arasına epdm ses bariyeri lamine edilerek oluşan bir akustik malzemedir. yapışkanlı bondex sünger ise kullanımı oldukça kolaylaştıran akustik malzemedir. Çift taraflı akustik bant ile lamine edilip sök tak mantığı ile uygulanması son derece kolaydır. Adepan bondex sünger kullanım alanlarını hep beraber inceleyelim.

Jeneratör ve motor kabinlerinde bariyerli bondex sünger önerilir. Bu kabinlerde yüksek ses çıktığı için hem çalışanlar hem de çevredeki insanları olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Kabinlerin her alanına uygulandığı zaman sesi içeride hapsedeceği için dışarıya vermeyecektir. Böylece hep çalışanlar hem de çevredekiler rahatsız olmayacaktır. Bariyerli bondex süngerler ses emilim konusunda oldukça üstün bir akustik üründür.

Evlerde kullanılan adepan bondex süngerler tavan ve duvar ses izolasyonunda kullanılır. Evlerde yaşanılan genel sıkıntı komşulardan ve dışarıdan gelen istenmeyen seslerdir. Bu sesler bizler ister istemez rahatsız etmekte olup aile içi huzura da bozmaktadır. Tavan ve duvarlara uygulayacağınız adepan bondex süngerler istenmeyen sesleri en az seviyeye indirger. Böylece evinizde güzelce dinlenir ve ailenizle keyifli vakit geçirebileceksiniz.

Ofislerde kullanılan süngerpan ses kesici süngerler evlerde de olduğu gibi tavan ve duvar ses izolasyonunda kullanılır. Ofislerde yaşadığımız genel sorunlar personellerin kendi aralarında konuşması ve personellerin telefonla konuşmasıdır. Bu sorun ister istemez bizleri rahatsız edip ofisteki verimimizi düşürmektedir. Adepan bondex sünger uyguladığımız zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek ofisimizde daha verimli bir şekilde çalışma imkanına sahip olacağız. Ekstra olarak akustik paneller kullanılır.

Turkish Acoustic olarak ses yalıtım ve izolasyon konusunda kesim ve doğru çözüm sunmaktayız. Son derece kaliteli ve yerli ürünlerimizle her zaman hizmetinizdeyiz. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi başardık. Ses izolasyon süngerlerimiz yanmazlık özelliğinde olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık alanında ilgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuş. Bizi tercih ediniz. Akustiğin Türkçesi “Turkish Acoustic”.

kaynak : https://www.eminakustik.com.tr/sungerpan.html

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co