Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AK Partili Usul: “Türkiye’nin 2018 turizm gelirleri beklentisi 35 milyar dolar”

TURİZMDE TURİST SAYISI KADAR TURİZM GELİRİNİ DE ARTTIRMA, TURİZM PAZARLARINI ÇEŞİTLENDİRME, 12 AYA YAYMA, BUTİK TURİZM, KÜLTÜR TURİZMİ GİBİ FARKLI KONSEPTLERİNİ GELİŞTİRME HEDEFLERİNİN OLDUĞUNU BELİRTEN AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ATAY USLU, BU YIL TÜRKİYE’NİN TURİZM GELİRLERİNİN 35 MİLYAR DOLARI, TURİST SAYISININ DA 35 MİLYONU AŞMASINI BEKLEDİKLERİNİ KAYDETTİ.

AK Partili Usul: “Türkiye’nin 2018 turizm gelirleri beklentisi 35 milyar dolar”
16 Eylül 2018 - 13:12

Turizmde turist sayısı kadar turizm gelirini de arttırma, pazarları çeşitlendirme, 12 aya yayma ve farklı konseptler geliştirmeyi hedeflediklerini belirten AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, bu yıl Türkiye’nin turizm gelirlerinin 35 milyar doları, turist sayısının da 35 milyonu aşmasını beklediklerini söyledi.

Turizmde bu yıl rekor üstüne rekor kıran Antalya’ya havayoluyla gelen turist sayısı 10 milyon 47 bin 672 kişiye ulaştı. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 25 artış, 2016 yılına göre yüzde 110 artış gösteren turist sayısı, tüm dönemlerin en iyi yılı olan 2014’ün aynı dönemine göre de 621 bin artış gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı Atay Uslu, turizm sektöründeki gelişmeleri her gün takip ettiklerinin altını çizerek, sektörün yeni rekorlara koştuğuna dikkat çekti. Uslu, “Geçtiğimiz yılların aynı dönemine göre Antalya’ya havayolu ile gelen turist sayısı büyük artış göstererek 10 milyonu aştı” dedi.

“2018’de 10 milyon turist Antalyamızı ziyaret etti”

Geçtiğimiz yıllardaki rakamlarla şimdiki rakamı kıyaslayan Uslu şöyle konuştu:

“15 Eylül itibariyle 2015’de 8 milyon 900 bin, 2016’da 4 milyon 700 bin, 2017’de 7 milyon 400 bin turist gelirken, 2018’de 10 milyon turist Antalyamızı ziyaret etti. Ülkemizin ekonomisine katkısının yanı sıra Türkiye’nin tanıtılması, kültürel ve insani diplomasinin yeni hedeflere ulaştırılması bakımından da milli bir rol oynayan ve Türkiye’nin küresel marka değerini güçlendiren turizm sektörümüzün tüm çalışanlarına, sektöre, hükümetimize teşekkür ediyoruz.”

“Beklenti 35 milyar dolar ve 35 milyon turist”

Turizmde turist sayısı kadar turizm gelirini de arttırma, turizm pazarlarını çeşitlendirme, 12 aya yayma, butik turizm, kültür turizmi, macera turizmi gibi farklı turizm konseptlerini geliştirme hedefleri olduğunu ifade eden Uslu, bu yıl Türkiye’nin turizm gelirlerinin 35 milyar doları, turist sayısının da 35 milyonu aşmasını beklediklerini söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al