Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Zeytinpark arasında işbirliği

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) İLE ANTALYA ZEYTİNPARK TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Zeytinpark arasında işbirliği
29 Mart 2018 - 13:52

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Zeytinpark Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Kurulu Odası’nda yapılan protokol imza törenine AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Zeytinpark A.Ş. Genel Müdürü Vahdet Narin, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban, Korkuteli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faik Ardahan ve Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Serinoğlu katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Üniversite-sektör işbirliğini güçlendirme, şehrin dinamikleriyle iç içe olma, akademik birikimimizi tüm kamu kurumları, özel kuruşlar ve sivil toplum kuruluşları ile paylaşma gayretiyle yaptığımız işbirliklerine bir yenisini daha ekliyoruz. Antalya Zeytinpark ile imzaladığımız protokol kapsamında, Zeytinpark alanında öğrencilerimiz sosyal kültürel faaliyetler, akademisyenlerimiz araştırma geliştirme projeleri, eğitim, danışmanlık faaliyetleri yapabilecek” dedi. Şehrin doğal yaşam alanına önemli bir katkı sağlayan Zeytinpark’ın doğa bilincinin arttırılmasına da katkı sağlayacağını belirten Ünal, emeği geçenlere teşekkür ederek, her iki taraf için hayırlı olmasını diledi.

Ali Çandır ise “Doğal yaşam alanı olarak geliştirmeye ve korumaya çalıştığımız Zeytinpark’a üniversitemizin gerek eğitim kadrosu, gerek öğrencisi gerekse bilimi ile katkı sağlaması buraya güç verecektir. Zeytinpark doğal ortamı ve bitkileriyle tam bir laboratuvar ortamı. Akademik birikiminizle ve gönüllü öğrencilerinizin katkısıyla her türlü etkinliği yapmaya hazırız. Şehrin doğal alanlarını koruma konusunda sizlerin de desteğiyle bu alanlara sahip çıkacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tören karşılıklı imzaların atılması ve hediye takdimi ile son buldu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat