Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Anadolu Oyuncak Müzesi’ne rekor ziyaretçi

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN GEÇTİĞİMİZ YIL HİZMETE AÇTIĞI ANADOLU OYUNCAK MÜZESİ, BİR YIL İÇERİSİNDE 526 BİN 373 ZİYARETÇİ AĞIRLADI.

Anadolu Oyuncak Müzesi’ne rekor ziyaretçi
12 Aralık 2018 - 12:18

Kepez Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Anadolu Oyuncak Müzesi, bir yıl içerisinde 526 bin 373 ziyaretçi ağırladı.

Kepez Belediyesi tarafından Dokumapark’ta geçtiğimiz yıl hizmete açılan Anadolu Oyuncak Müzesi, hem bünyesinde bulundurduğu oyuncak sayısı ile hem de kabul ettiği ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen oyuncak müzesi olarak tarihe geçti. Açıldığı günden bu güne 526 bin 373 kişinin ziyareti ile kendi alanında Türkiye’nin en çok ziyaretçi kabul eden müzesi, ilçe sınırlarını aşarak adını dünya çapında duyuruyor. Bir çok yarışmada Kepez Belediyesi’ne ödül getiren proje, Antalyalılara armağan edilen Dokumapark’ın ilk müze çalışması olan ve akabinde yeni açılacak birbirinden donanımlı müzelerin yer alacağı kompleksin ilk adımı olan örnek bir proje.

Yüzde 60’lık büyüme

Açıldığı tarihte binlerce oyuncak ile katılımcılarını hem kendi çocukluklarına götüren, hem de dünya çocuklarının büyüme gelişme süreçlerine ışık tutan müze, bir yılı henüz aşan bir sürede yüzde 60 oranında büyüme kaydetti. Müze, 13 bin oyuncak ve eseri bünyesinde bulunduruyor. Geniş koleksiyonu ve ülke çapında elinde tuttuğu ziyaretçi rekoru ile Kepez Belediyesi’nin örnek bir projesi olarak hayata geçen Anadolu Oyuncak Müzesi, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Alt katında bulunan atölyeler ile çocukların gelişimine katkı sağlayan ve dez avantajlı bölgelerde yaşayan çocukların modern zamanın oyuncakları ile oynamalarına olanak sağlayan merkez, Dokumapark’ın ilk müze çalışması olarak her geçen gün daha da büyüyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al