Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Anneleri doğumda ölen ikiz kuzulara ‘özel anne’ şefkati

ANTALYA’DA, DOĞUM SIRASINDA ÖLEN KOYUNUN İKİZ ERKEK YAVRULARI, DOĞUMUN HEMEN ARDINDAN KENDİLERİNİ HAYATA DÖNDÜREN KADINI ANNESİ SANIYOR, BİR AN OLSUN PEŞİNDEN AYRILMIYOR. KUZULARINA ALİ İLE VELİ İSMİNİ TAKAN KADIN İSE ADETA BİR BEBEĞE BAKAR GİBİ İNEKLERİNDEN SAĞDIĞI SÜTLE ONLARI BESLİYOR, ŞAMPUANLA BANYO YAPTIRIP UYUTUYOR.

Anneleri doğumda ölen ikiz kuzulara ‘özel anne’ şefkati
03 Temmuz 2018 - 10:40

Antalya’da, doğum sırasında ölen koyunun yavruları, kendilerini hayata döndüren kadının bir an olsun peşinden ayrılmıyor. Kuzularına adeta bir bebeğe bakar gibi bakan ve ineklerinden sağdığı sütle besleyen kadın kuzulara şampuanla banyo yaptırıp uyutuyor.

Muratpaşa ilçesi Güzeloluk Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan 3 çocuk annesi 39 yaşındaki Fatma Öncel’in geçtiğimiz haziran ayında beslediği sürüden bir koyun ikiz kuzu doğurdu. Bu sırada koyun, doğum felci geçirdi ve veteriner tarafından yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Koyunun sahibi Öncel ise ölen koyunun güçsüz kuzularına vitaminler vererek beslemeye başladı. Öncel, yaklaşık 1 hafta sonra kendilerine gelen koyunlara titizlikle bakmaya başladı.

Biberonla inek sütü içiyor, şampuanla banyo yapıyorlar

Daha sonra hayvan çiftliğindeki ineklerinden sağdığı sütle kuzuları beslemeye başlayan Öncel, onlara gün içerisinde adeta bir bebeğe bakar gibi bakıyor. Önce kuzulara biberonla inek sütü veren Öncel, temizlik ve uyku saatlerine de özen gösteriyor. Gündüz yaptırdığı her banyo sonrası kuzularını havluyla kurulayıp üşütmemeleri için dışarıda uyutan Öncel, hava karardığında da evine alıp ayırdığı bir odada uyutuyor. Durumlarından oldukça memnun gözüken kuzular ise Öncel’in bir an olsun peşini bırakmıyor.

“Hayvan deyip geçmeyin, çok duygusallar”

Doğum sonrası hayvanlara kalsiyum, vitamin verdiğini belirten Öncel, yavruları ilk başta balkonda beslediğini 1 hafta sonrada ise ayaklandıklarını ve dışarıya çıkarmak zorunda kaldığını anlattı. Yavruların bir müddet sonra kendisini anneleri gibi gördüğünü dile getiren Öncel, “Şuanda beni anneleri gibi görüyorlar. Nereye gidersem arkamdan geliyorlar. Hayvan deyip geçmeyin, çok duygusallar” diye konuştu.

“Çocuklarım gibi, evimin neşesi bunlar”

Öncel, “Çağırınca hemen koşturarak geliyorlar. Beni sesimi duydukları an bağırıyorlar, bensiz durmuyorlar. Çocuklarım gibi, evimin neşesi bunlar. İleride büyüdüklerinde onları kesmeyeceğim. Satmayacağım da ben onları kendi koyunlarımda koç olarak kullanacağım. Kıyamam onlara ben” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al