Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Annesi ölen yavru Sincaplar Doğa Koruma ve Milli Parklar’ın maskot oldu

KORKUTELİ İLÇESİNDE ANNELERİ DEVRİLEN AĞACIN ALTINDA KALARAK TELEF OLAN ANNE SİNCAP’IN DOĞADA YALNIZ KALAN ÜÇ YAVRUSU DOĞA KORUMA VE MİLLİ PAKLAR KORKUTELİ ŞEFLİĞİ’NİN MASKOTU OLDU. 5 YAVRUDAN 3’NÜNÜN ÇEŞİTLİ SAĞLIK SEBEPLERİNDEN DOLAYI TELEF OLDUĞU YAVRULARA GÖZLERİ GİBİ BAKAN GÖREVLİLER, ONLARI BİBERONLA BESLEYİP AĞAÇLARDA GEZDİRİYOR.

Annesi ölen yavru Sincaplar Doğa Koruma ve Milli Parklar’ın maskot oldu
09 Mayıs 2018 - 12:02

Korkuteli ilçesinde anneleri devrilen ağacın altında kalarak telef olan anne Sincap’ın doğada yalnız kalan üç yavrusu Doğa Koruma ve Milli Panklar Korkuteli Şefliği’nin Maskotu oldu. 5 yavrudan 3’nünün çeşitli sağlık sebeplerinden dolayı telef olduğu yavrulara gözleri gibi bakan görevliler, onları biberonla besleyip ağaçlarda gezdiriyor.

Milli parklar Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri, Antalya Korkuteli’nde bir ağacın yıkılması sonucu anneleri telef olan sincap yavrularına sahip çıktı. Bir bebek gibi bakımı yapılan yavru sincaplar yeterli erginliğe ulaşınca tekrar ait oldukları doğal ortama bırakılacak.

Antalya Korkuteli’nde DKMP ekiplerince yapılan arazi denetimleri sırasında, yıkılan bir ağacın altında anneleri telef olan 5 sincap yavrusuna rastlandı. Yavrulara sahip çıkan doğa koruma ekipleri, 2’şer saatte bir yavruları adeta bir bebek gibi itina göstererek besledi. Ancak veteriner kontrolünden geçirilen sincaplardan 2’si çeşitli sağlık sorunları nedeniyle telef oldu. Bebek gibi bakımı yapılan diğer 3 yavru ise sağlıklı bir şekilde gelişimlerine devam ediyor. Normalde bir kafesin içinde tutulan ancak bakıcılarına alıştıkları için Doğa Koruma ve Milli Parklar Korkuteli Şefliği’nin bahçesinde de serbestçe dolaşmaya başlayan yavru sincaplar doğadaki yaşam alanları olan ağaçların üzerinde dolaşıp bakıcılarına geri dönüyorlar. Zaman zaman kafesten uzaklaşıp çevreyi tanımaya çalışan minik sincaplar, bakıcılarının gözetiminde doğayı tanıyorlar.

3 yavru, tabiatta yaşayabilecek erginliğe ulaştıklarında tekrar doğal hayat alanlarına bırakılacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat