Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Film Festivali’nde “Misafir” filmi sinemaseverlerle buluştu

54. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NİN RESMİ SEÇKİSİNDE YER ALAN, SAVAŞTA MAĞDUR OLMUŞ YAŞAMLARI KONU ALAN “MİSAFİR” FİLMİNİN YÖNETMENİ ANDAÇ HAZNEDAROĞLU, BAŞROL OYUNCUSU ÜRDÜNLÜ SABA MUBARAK VE YEŞİM CEREN BOZOĞLU, ANTALYALI SİNEMASEVERLERLE BULUŞTU.

Antalya Film Festivali’nde “Misafir” filmi sinemaseverlerle buluştu
26 Ekim 2017 - 19:02

54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin resmi seçkisinde yer alan, savaşta mağdur olmuş yaşamları konu alan “Misafir” filminin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu, başrol oyuncusu Ürdünlü Saba Mubarak ve Yeşim Ceren Bozoğlu, Antalyalı sinemaseverlerle buluştu.

3,5 yıl sınırda mültecilerle yaşadığını belirten Andaç Haznedaroğlu, “Filmde yaşadığınız her şeye birebir şahit oldum. 1 yıl boyunca benim kim olduğumu bilmiyorlardı. Onlara rol teklif ettiğimde çok şaşırdılar. Filmde gördüğünüz her şey gerçek ve maalesef bu bir insanlık dramı” dedi.

İlk önce teklifi reddettim

Senaryodan önce oyunculuğu bırakmayı düşündüğünü söyleyen filmin başrol oyuncusu Saba Mubarak, “Teklif geldiğinde önce reddettim. Senaryoyu okuduğumda çok etkilendim ve hemen geri aradım. Gerçekten Türkiye’de gördüklerim hayatımı değiştirdi. Annem de mülteciydi ve bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum” diye konuştu.

Tüm dünya için tokat gibi bir film

Sekiz yaşındaki Meryem’in tüm ailesini kaybetmesinin ardından neler yaşadığını anlatan filmi için “Tüm dünya için tokat gibi bir film” yorumunu alan Andaç Haznedaroğlu teşekkür ederek şunları söyledi:

“Orada kaldığım uzun süre zarfından sonra hayatım, yaşam tarzım değişti. Annesiz babasız kalmış birçok çocuğun hayatı acı içinde devam ediyor. Bundan sonra film yapmasam da olur; ama ben çocuklar için bir ses olmaya devam edeceğim”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -