Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları

ANTALYA’DA, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI. KUTLAMALARA BAZI JAPON TURİSTLER DE İLGİ GÖSTERDİ.

Antalya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları
30 Ağustos 2017 - 12:08

30 Ağustos Zafer Bayramı, Antalya’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Japon turistler de ellerinde Türk bayraklarıyla kutlamalara katıldı.

30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıl dönümünde Antalya’daki ilk tören Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene, Antalya Valisi Münir Karalolu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, sivil toplum kuruluşları, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 3. Piyade Eğitim ve Tugay Komutanı Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Garnizon Komutanlığının çelenk sunumu sırasında ise vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile alkışladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona eren resmi törenin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve bazı sivil toplum kuruluşları da anıta çelenk koydu.

Antalya Valiliğinde tebrik töreniyle devam eden kutlamalar, daha sonra resmi geçit töreni ile devam etti. Vali Karaloğlu, Garnizon Komutanı Savran ve Belediye Başkanı Türel, askeri araca binerek vatandaşların bayramını kutladı. Geçit sırasında vatandaşlar askeri aracı selamlarken, bazı Japon turistler de ellerinde bayrakları sallayarak karşılık verdi. Turistlerin töreni baştan sona kadar izlemesi dikkat çekti.

Gazi ve şehit yakınlarının da katılım sağladığı törende günün anlam önemini anlatan konuşmayı Metin Kazancı yaptı. Kazancı, Zafer Bayramı’nın 95’inci yılını kutlamanın gururu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirterek, “Bu Zafer Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal meşalesini Samsun’da tutuşturduğu, Erzurum’da, Amasya’da, Sivas’ta, yurda yaygınlaştırdığı ‘ya istiklal, ya ölüm’ parolasıyla başlattığı ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kesin sonucudur” dedi.

Konuşmanın ardından Sosyal Bilimler öğrencisi Eda Güler, ‘Bu Vatan’ isimli şiirini okudu. Halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı kutlamalar geçit töreniyle son buldu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -