Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da eğilmiş hurma ağaçları tedirgin ediyor

Antalya’da eğilmiş hurma ağaçları tedirgin ediyor

Antalya’da eğilmiş hurma ağaçları tedirgin ediyor
02 Kasım 2017 - 12:45
banner

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinin en işlek caddelerinden birisinde, yol üzerinde eğilmiş halde bulunan hurma ağaçları vatandaşı tedirgin ediyor. Vatandaşlar, bir ağacın yaklaşık 3 ay önce trafikte seyir halindeki aracın üzerine düştüğünü belirterek aynı olayın tekrar yaşanmaması için tedbir alınmasını istiyor.

Muratpaşa ilçesinin en işlek caddelerinden biri olan Işıklar Caddesi’ndeki hurma ağaçlarının eğik haldeki görüntüsü, cadde üzerinden araçlarıyla geçen ve yürüyen vatandaşları tedirgin ediyor. Yaklaşık 3 ay önce rüzgarın etkisiyle gövdesinden kopan bir hurma ağacının, kadın sürücünün kullandığı aracın üzerine düştüğünü belirten vatandaşlar, onlarca ağaçtan birçoğunun daha önceki hurma ağacına benzer şekilde olduğunu söyledi. Geç kalınmadan tedbir alınmasını isteyen vatandaşlar, bazı hurma ağaçlarına yapılan demir destekli önlemin yetersiz olduğunu, çözümün ise ağaçlara bakım yapılması olduğunu dile getirdi.

‘Yıkılacak’ dedi, 3 saat sonrası yıkıldı

Aynı bölgede 3 ay önce Ongun Gültekin isimli vatandaş, eğilmiş vaziyetteki bir hurma ağacını fark edip fotoğrafını çekerek, sosyal medyadan ‘önlem alınmaz ise yıkılacak’ diye paylaştı. Ağaç, 3 saat sonra ise gövdesinden kırılarak bir kadın sürücünün kullandığı aracın üstüne düştü. Aynı tehlikenin devam ettiğini söyleyen Gültekin, “Bütün ağaçlar yamuk. Budansa böyle olmaz. Rüzgardan dolayı esniyor ve gövdenin yarısından kopuyor. İnsanlar gelip geçiyor, tramvay geçiyor” diyerek tedbir alınmasını istedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co