Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da şiddetli yağmur nohut tarlalarını çamur deryasına çevirdi

ANTALYA’NIN ELMALI İLÇESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞMUR, NOHUT TARLALARINI VURDU. ŞİDDETLİ YAĞMUR SONRASI NOHUT EKİLİ ARAZİLER, ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ.

Antalya’da şiddetli yağmur nohut tarlalarını çamur deryasına çevirdi
20 Haziran 2018 - 18:48
banner

Antalya’nın Elmalı ilçesinde 3 saat içerisinde etkili olan sağanak yağmur, nohut tarlalarını vurdu. Şiddetli yağmur sonrası nohut ekili araziler çamur deryasına döndü. Vatandaşlar tarafından cep telefonu ile kaydedilen görüntüler ise gelen selin şiddetini gösterdi.

Antalya’nın Elmalı ilçesi Özdemir Mahallesi ve çevresinde 3 gündür etkili olan sağanak yağmur yayla çiftçisini vurdu. İlçede ekili olan nohut tarlaları dün 3 saat içerisinde şiddetini arttırarak etkili olan sağanak yağmurdan kötü etkilendi. Şiddetli yağmurun getirdiği sel sularının taşıdığı toprak yığınları ile nohut tarlaları adeta çamur deryasına döndü. Şiddetli yağmurun ardından mahallede bulunan Gilevgi deresi olarak bilinen dere taştı. Dağlardan kopuk gelen parçalar ile önüne aldığını sürükleyen sel sularının akıntısının hızı ve şiddeti ise vatandaşlar tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Vatandaşlar tarafından kaydedilen görüntülerde çiftçilerin bağırarak, “Kaçın, kaçın çok büyük geliyor. Bu selin daha önü. Allah afetten korusun. İnşallah bunun devamı gelmez. Allah yardımcımız olsun” diyerek yalvardıkları görüldü.

Mahallede çiftçilik yapan İbrahim Yıldırım ise, “Mahallede bulunan nohut alanlarının yüzde 35 kesimi zarar gördü. Allah bundan daha beterinden korusun. Zararımız çok. Araziler çamur deryasına döndü. 4 saatte yağan yağmur bu hale getirdi. Dağlardan kopuk gelen sel suları önüne ne aldı ise sürükledi” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co