Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık Malzemeleri
26 Ağustos 2020 - 7:19

Arıcılık Malzemeleri

Günümüzde pek çok insan özellikle köylerde ve kasabalarda arıcılık alanında çalışmalar yapmaktadır. Bu işlemler esnasında kullanılan pek çok malzeme ve materyal, bu sektör için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Koloni işleri gibi çeşitli faaliyetlerde kullanılan bu malzemeler, arıcılığın temelini oluşturmaktadır. Arıcılık malzemeleri, pek çok farklı koloni faaliyeti içerisinde bizzat yer almakta ve bu işle meşgul olan çalışanların sektördeki en büyük yardımcısı olmaktadır.

Zirai kazanç olarak çok büyük getirileri olan arıcılığın temelinde yer alan arıcılık malzemeleri, günümüzde çiftçilerin en büyük dostudur. Temelinde kovanların yer aldığı bu faaliyetlerle çok büyük oranda bal elde edilmekte ve sürekli büyümekte ve gelişmekte olan bu sektöre taze kan olmaktadır. Çağımızda özellikle kahvaltı sofralarında sık sık bulunan ve sağlıklı beslenme için de elzem olan bal, çeşitli arıcılık faaliyetleri sonucu elde edilmektedir.

Kovan Faaliyetleri İçin Çeşitli Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık malzemeleri, pek çok farklı bölümde incelenmektedir. İlk olarak en gerekli malzeme olan kovanlar, arılar için yaşam ortamları oluşturmakta ve bal üretiminde oldukça büyük bir yer tutmaktadır. Arıcı körüğü, arı kolonilerinin kontrolü esnasında oldukça sık bir şekilde kullanılmakta ve kovan hiyerarşisi için çok büyük önem arz etmektedir.

Paslanmaz çelik ve galvanize saç levhadan yapılan bu ürünle, kovanların içerisine duman verilmekte ve kolonilerin kontrolü sağlanmaktadır. Genel olarak kuru ot, kuru talaş ve çam pürü malzemeleri yakıt olarak kullanılmaktadır. Maske ise, arılardan korunmak için en etkili materyaldir ve özellikle yüz kısmını olası arı saldırılarından korur. Vücut için büyük koruma sağlayan arıcılık giysi ve ekipmanları, bedeni çeşitli durumlara karşı korumakta ve çalışmalar esnasında da büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ekstra Arıcılık Malzemeleri ve İçerikleri

Arıcılık malzemeleri içerisinde oldukça büyük öneme sahip olan mahmuz, madeni tellerin petek izlerine batmasına olanak veren kullanışlı bir araçtır. İşlem esnasında oldukça büyük fayda sağlayan eldiven ise, çeşitli faaliyetler esnasında hırçın arılara karşı bir avantajdır.

Kovanı açıp kapamada kullanılan el demiri, bal çerçevesini süzmeye yarayan sır bıçağı, sır tarağı, bal hasadında kullanılan arı tarağı, ana arı ızgarası, arı kaçıran, erkek arı kapanı, eşek arısı kapanı, ana arı kafesi, larva kaşığı ve polen kapanı da arıcılık işlemleri esnasında sıklıkla kullanılan materyallerdendir. Bu ve buna benzer pek çok materyali firmamız vasıtasıyla edinebilir ve https://www.tarimgaraj.com/aricilik-104 web sitemizi gezerek arıcılık hakkındaki çeşitli ürünlerimize göz atabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al