Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ATSO İnşaat sektörü ASAT ile altyapıyı konuştu

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) YÖNETİM KURULU ÜYESİ OSMAN AVŞAROĞLU İLE 30. GRUP MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİ, ASAT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM KURT’U ZİYARET ETTİ. SEKTÖRÜN ALTYAPIYA YÖNELİK SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ GÖRÜŞEN ATSO HEYETİ, KURT’A SEKTÖR TALEPLERİNİ DE İLETTİ.

ATSO İnşaat sektörü ASAT ile altyapıyı konuştu
16 Şubat 2018 - 18:07

ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 30. Grup Meslek Komitesi üyelerini ağırladı.

ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Osman Avşaroğlu ile 30. Grup Meslek Komitesi üyeleri, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt’u ziyaret etti. Ziyarette, özellikle ön proje onayı alınmış parseller için yaşanan altyapı sorunlarını dile getiren Yönetim Kurulu Üyesi Osman Avşaroğlu, “İnşaatların başlayacağı parsellere ve parsel aralarına su, kanalizasyon, telefon, internet ve elektrik gibi altyapı bacalarının inşaat başlamadan önce getirilmesi son derece önemli. Ayrıca, altyapı bacalarının inşaat alanlarına uzak olması durumunda yatırımcının bağlantıları kendi imkanları ile kurması gerekiyor. Bunun için de birçok kurumdan izin alınması gerekiyor. Bu da zaman ve işgücü olarak maliyetlere yansıyor. Diğer taraftan, kazı çalışmalarında su, elektrik, doğalgaz ve telefon hatlarına zarar verilmesi halinde büyük maliyetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Özelikle su borularına istenilmeden verilen zararlarda inşaat firmalarının söz konusu su patlamalarına müdahale şansı bulunmuyor. Bu yüzden altyapı planlamalarının ASAT, CK Akdeniz ve Türk Telekom Müdürlüğü gibi ilgili kurumlar arasında anlaşmalı olarak, muhtemel talepler de değerlendirmeye alınarak yapılması büyük önem taşıyor. Böylece hem sektörde maliyetler düşer, hem de istenmeyen zararların önüne geçilebilir.” ifadelerini kullandı.

Kurt: “Önerilere hazırız”

Sektörün sorunlarını dinleyen ve çözüm önerileri için çalışacaklarını belirten ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, “İnşaat firmalarınca altyapı bacalarının kontrolünün istenmesi durumunda, kapak ekiplerimiz ilgili alanlara en kısa sürede ulaşıyor. Ayrıca, ‘Alo ASAT 185 Çağrı Merkezi’ birçok inşaat firmasından ihbarlar alıp bu ihbarların telafisi için çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Son olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk sahasındaki altyapı çalışma kararlarının Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurul Toplantıları’nda alındığını söyleyen Kurt, “Bu sorunlar, Antalya Valiliğimiz başkanlığında ilgili tüm kurum ve kuruluşların teknik heyetlerinin bir araya gelerek yapacakları ortak planlama sayesinde düzelebilir” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat