Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ATSO’dan “Maker Robotik ve Mühendislik Yaklaşımları” eğitimi

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI DAVUT ÇETİN, ÇOCUKLARA VE GENÇLERE YÖNELİK “MAKER ROBOTİK VE MÜHENDİSLİK YAKLAŞIMLARI” EĞİTİMLERİ DÜZENLEYECEKLERİNİ BİLDİRDİ.

ATSO’dan “Maker Robotik ve Mühendislik Yaklaşımları” eğitimi
17 Temmuz 2018 - 10:18

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, çocuklara ve gençlere yönelik “Maker Robotik ve Mühendislik Yaklaşımları” eğitimleri düzenleyeceklerini bildirdi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, 30 saatlik eğitim programının 23-27 Temmuz’da 09-12 yaş, 06 – 10 Ağustos’ta ise 13-16 yaş gruplarına yönelik gerçekleştirileceğini belirtti. Çetin, eğitim programları ile öğrencilerin analitik düşünme kabiliyetini gelişeceğini ifade etti. Çetin, “Erken yaşta mühendisliğe karşı ilgi duymalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Başta üyelerimizin çocukları olmak üzere konuya ilgi duyan gençlerimizi ve çocuklarımızı bu eğitime davet ediyoruz” dedi.

“Bugünün maker çocukları; yarının mucitleri, büyük girişimcileri olacak”

“Maker” hareketinin dünya genelinde hızla yayılan ve insanları kendine çeken bir akım olduğunu kaydeden Davut Çetin, “Maker hareketi, özellikle çocukları ve gençleri üretime ve yaratıcılığa sevk etmeyi hedefliyor. Bizim ülke olarak Dünya’nın tüketen değil üreten tarafında yer almamız gerekiyor. Bunu sağlamak için çocuklarımızı yeni çağın gerekliliklerine göre yetiştirmek durumundayız. Genç nesillerin üretime yönlendirilmesi için geliştirilen fikirler son derece değerlidir. Maker hareketi de üretici fikirlere yol açan ve insanları bu yolda teşvik eden bir akım. Büyük maliyetler olmadan insanları üretmeye, düşünmeye ve yaratmaya iten bu akım, dünyanın birçok noktasına yayılmış durumda. Bugünün maker çocukları, yarının mucitleri, büyük girişimcileri olacak” ifadesini kullandı.

Eğitim programının detayları

ATSO Başkanı Çetin, “Odamız eğitim salonlarında düzenleyeceğimiz “Maker Robotik ve Mühendislik Yaklaşımları Eğitimi” de 30 saatlik bir program olacak. İki ayrı yaş grubunda yapılacak. 09-12 yaş aralığına yönelik 1.Grup 23-27 Temmuz 2018 tarihlerinde; 13-16 yaş aralığına yönelik 2.Grup eğitimi ise 06-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında olacak. Eğitim, eğitmen Orhan Çevik tarafından verilecek. Katılımcılarımıza; temel elektroniğe giriş, Arduino programlamaya giriş, mekanik yapı ve 3d tasarım, mekanik ve elektronik montaj proje hazırlama, proje sunumu ve patent süreçleri, başarıya giden yolda dikkat edilmesi gerekenler, yenilikçi/yaratıcı problem çözme, mucitlik yolunda psikolojik ataletin üstesinden gelme yöntemleri, mantıksal çerçeve, fikri mülkiyet hakları (patent alma süreci), ölçme ve değerlendirmeyle ilgili esaslar gibi konularda bilgiler verilecek” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al