Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Bakan Çavuşoğlu: Çekirdeksiz nar emsalsiz bir ürün

BAKAN ÇAVUŞOĞLU ÇEKİRDEKSİZ NAR İLE KARŞILANDI.

Bakan Çavuşoğlu: Çekirdeksiz nar emsalsiz bir ürün
21 Ekim 2017 - 17:15
banner

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bu yıl 8’incisi düzenlenen Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivalinin ikinci gününe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı. Festival alanına gelen Çavuşoğlu’na folklor kıyafeti giymiş bir çocuk nar takdim etti. Bakan Çavuşoğlu, “Çekirdeksiz nar emsalsiz bir ürün, tüm dünyaya tanıtılması gerekli” dedi.

Esenpınar Mahallesi standında badem ve ceviz yiyen Çavuşoğlu, gördüğü ayvanın tadına bakmak istedi. Kendisini takip eden muhabirlere takılan Çavuşoğlu, “Şimdi ayva yiyeceğim, dış politika ayvayı yedi diyeceksiniz” diyerek ayvanın tadına baktı.

Her yıl düzenlenen en iyi Çekirdeksiz Nar Yarışmasında narların tadına bakan Çavuşoğlu, dereceye girenleri kutladı.

Festivale katılan üreticilere ve ziyaretçilere seslenen Çavuşoğlu, ilk kez bu festivale katıldığını ancak bu emsalsiz ürünü Türkiye ve dünyaya tanıtmak için geldiğini belirtti. Çekirdeksiz Nar Festivalinin ilk günü İstanbul’da D8 zirvesinde olduklarını belirten Çavuşoğlu, “Alanya’da açılışımız vardı. Size uğramak istedik. İlk defa katılıyorum. Geçen sene de başkanımız davet etti. Yurt dışındaydık kısmet olmadı. Gazipaşa Çekirdeksiz Narı emsalsizdir. Bunun tanıtımını hep birlikte iyi yapmamız lazım. Daha görünür hale getirmemiz lazım. Bugün buraya gelmemin sebebi de Gazipaşa’nın Çekirdeksiz Narını tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Gazipaşa’nın Çekirdeksiz Narını Cumhurbaşkanımıza da her yıl gönderiyoruz. Belediye başkanımız, babam gönderiyor. Biz de iletiyoruz. Tüm arkadaşlara ikram ediyoruz. Çekirdeksiz nar olduğunu kimse bilmiyor, şaşırıyorlar. Sanki çekirdeksiz nar olursa lezzetsiz olur diye bir kanı var oda doğru değil. Narın faydalarını anlatmaya gerek yok. Narın önündeki ihracat engelini de kaldırdık. Sadece bu ilçede yetişen bu ürünü dünyaya tanıtmamız lazım. Sadece nar değil, muz bu bölgede yetişiyor, yer fıstığı çok güzel, benim en sevdiğim şey” dedi.

İlçeye yaptıkları Gazipaşa Alanya Havalimanının giderek büyüdüğünü ve işlediğini hatırlatan Çavuşoğlu, yapımı tamamlanan Gökçeler Barajının da su tutmaya başladığını söyledi. Kanalların döşenmesiyle birlikte Gazipaşa’da bereketin artacağını söyleyen Çavuşoğlu, “Tabi tüm bu gelişmelerin yanında bizim bir amacımız da turizm kenti olmak. Gazipaşa’ya çok büyük ilgi var. Aramızda Çeçenistan’dan gelen arkadaşlar var. Otel yapmak için gelmişler buraya. Belediye Başkanımız ve ilgili kurumlar her türlü yardımı yapıyor. Gazipaşa çok önemli bir turizm beldesi olacak. Gazipaşa’yı aynı zamanda bir eğitim şehri yapmak için de uğraşıyoruz. Türkiye’ye bu sene 5 tane fen lisesi açıldı. Bir tanesi Gazipaşa’ya açıldı. Gazipaşa’nın özelliği bu. Biraz önce YÖK’ten çıkan yazıyı gördüm. Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemizin açılışı onaylanmış. En kısa sürede eğitime başlaması için geri kalan çalışmaları yapacağız. Hacımusa üzerinde de hizmetler yapılıyor. Hacımusalı Veysel Eroğlu her türlü desteği veriyor. Gazipaşa bizim göz bebeğimiz. Hizmetin en iyisini hak eden bir ilçemizdir. Gazipaşa benim tanıdığım en kadirşinas insanların yurdudur. Bu festivalimizin hayırlı uğurlu olmasını, tanıtıma vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Çavuşoğlu stantları gezdikten sonra ilçeden ayrıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co