Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başarılı iş kadınları, üniversiteli gençlerle deneyimlerini paylaştı

ANTALYA’DA ALANLARINDA BAŞARILARINI KANITLAMIŞ İŞ KADINLARI, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELEREK DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.

Başarılı iş kadınları, üniversiteli gençlerle deneyimlerini paylaştı
07 Mart 2018 - 13:22

Antalya’da alanlarında başarılarını kanıtlamış iş kadınları, üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Başaran Kadınlar Paneli” düzenlendi. Su Ürünleri Fakültesi Konferans Salonu’ndan düzenlenen etkinliğe, alanlarında başarılarını kanıtlamış Makine Mühendisi Solmaz Gülmez, kabin memuru Buse Cigerim, kabin ekipleri grup müdürü Ferah Erkan konuşmacı olarak katıldı. Yine konuşmacı olarak katılması planlanan Türkiye’nin ilk sivil havacılık pilotu Alev F. Hotttin ise, annesinin rahatsızlığından ötürü programa katılamadı.

Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen program öncesinde panelle ilgili bilgiler paylaşan Doç. Dr. Gözde Yirmibeşoğlu, her yıl 8 Mart’ta kadınlara yönelik olan şiddetle ilgilenildiğini ve bu sorunların çözülmesini umut ettiklerini söyledi. Son zamanlarda durumun iç karartıcı olarak gördüğünü belirten Yirmibeşoğlu, “Sadece Türkiye’de sorun çok olarak düşünmeyelim. Dünyada sorun çok. Kadın konusudna dünyanın en gelişmiş ülkesinde bile fazla sorun bulunuyor” dedi.

Dünyada kadınların çalışma oranının yüksekliğine dikkat çeken Yirmibeşoğlu, mülkiyet sahipliğinde ise durumun tam tersi olduğunu vurguladı. Yirmibeşoğlu ,“Dünyada kadınların mülkiyete sahip olma oranı yüzde 1 ancak yine dünyada çalışma oranı, yani ekonomiye yüzde 66 katkı sağlıyorlar. Türkiye’de ise çalışma yaşamına katılma yüzde 30 civarında. Bu düşük bir sayı bunun yükselmesini istiyoruz. Bu oranda üniversitedeki öğrencilerin katkıları olacaktır. Üniversiteli kadınların işe katılım oranı yüksek” diye konuştu.

Yirmibeşoğlu’nun konuşmasının ardından sahneye davet edilen 3 başarılı kadın, üniversite hayatlarını, iş dünyasına nasıl atıldıklarını ve iş dünyasında yaşadıkları tecrübeleri, üniversiteli öğrencilerle paylaştı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al