Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Beton Elemanlarını En İyi Şekilde Yansıtan Kurumsal Adres

Beton Elemanlarını En İyi Şekilde Yansıtan Kurumsal Adres
07 Haziran 2020 - 12:36

Beton Elemanlarını En İyi Şekilde Yansıtan Kurumsal Adres

Beton elemanlarında sektörün en iyi firmaları arasında yer alan Baştaş Grup, kendisini sürekli geliştiren, sektörün öncü kurumlarındandır. Bünyesinde 3 çeşit beton elemanı üreten firma, beton plak, bordür taşı ve parke taşları ile sektördeki etkili rolünü ispatlamıştır.

Özellikle yerel yönetimlerin beton elemanları ihtiyaçlarını en etkin şekilde giderme kabiliyetine sahip olan Baştaş Grup her daim halkımızın refahı kapsamında üretim yapmaya devam edecektir.

Beton Plak

Beton plaklar kaldırım ve cadde süslemelerinde yaygın olarak kullanılan beton elemanlarındandır.

Bordür Taşı

Sokağa çıktığınızda kaldırımların kenarlarında dizili olan taşlara bordür taşı denir. Çeşitli amaçlar için kullanılan bordür taşının değişik türleri vardır.

Ağaç bordürler, bazı yerlerdeki kaldırımların kenarlarına döşeniyor olsa da genellikle ağaçların etrafı için kullanılmaktadır.

Beton bordürler, yaygın olarak kaldırım kenarlarına döşenmekte, asfalt ile kaldırımı birbirinden ayırmaktadır. Aynı zamanda suyolu görevi de gören beton bordürler değişik renk ve ebatlarda üretilmektedir.

Geçmeli bordür taşları, şekil itibariyle bir puzzle’ın parçasını andırmaktadır. Diğer bordür taşlarına nazaran daha estetik bir görünüme sahip olduğu için tercih edilmektedir. Genellikle kahverengi tonlarında üretilen geçmeli bordürler istenen ebatlarda üretilmektedir.

Diğer Bordür Taşı Modelleri

Oval ağaç bordürler, ağaçtan üretildikleri ve şekli oval olduğu için bu ismi almışlardır. Kaldırım kenarlarında bulunan ağaçların zarar görmemesi için ağacın etrafına döşenen oval ağaç bordürler, ağacın etrafına tamamen döşendiğinde yuvarlak bir görüntü oluşturur.

Rampa bordürler, döşendikleri yerde gider problemi olan yerleşim yerlerine döşenen bordür taşı modelleridir. Yanlarında çıkıntının olması ve ortasının çukur olmasından kaynaklı bu ismi almışlardır.

Refüj bordürler, özellikle anayol kenarlarında bulunan kaldırımların yolla temasını kesmek için kullanılırlar. Şekil itibariyle dikdörtgen ve üçgen karışımı bir yapıyı andırmaktadır.

Parke Taşı

Baştaş Grup imalathanelerinde 6 çeşit parke taşının üretildiği görülmektedir.

Antik parke taşları genellikle çarşı meydanları, kapalı çarşı vb. mekânların zeminlerine döşenmektedir. Döşendikleri alanlara antik bir görüntü sağladıklarından dolayı bu ismi almışlardır.

Damla parke taşları, isminden de anlaşılacağı gibi damla görüntüsündedir. Şık görünümlerinden dolayı cadde ve sokaklarda tercih edilmektedir.

Düz beton parke taşları herhangi bir desen taşımazlar. Genellikle yürüyüş yollarına döşenmesi tercih edilen düz beton parke taşları rahat bir yürüyüş ortamı sağlar.

Kilit parke taşları, sokaklarda en çok gördüğümüz parke taşı modelleridir. Birbirine geçmeli olduğundan bu ismi almıştır.

Kumlamalı parke taşları, üzerinde kaymayı önleyen kumlamalar bulunduğundan bu ismi almıştır. Yoğun yağış alan yerlerde kaymanın önlenmesi için tercih edilmektedir.

Petek parke taşları, petek görünümünde olup, mahalle araları ve parklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Beton elemanlarının tüm çeşitlerine tecrübeli firmanın https://bas-tas.com.tr/urunler/beton-elemanlari sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al