Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Figen Baz Kimdir?

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Figen Baz Kimdir?
12 Ocak 2019 - 17:15

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Figen Baz Kimdir?

Kulislerde CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak gösterilen Figen Baz kimdir, aslen nerelidir ve ne iş yapar soruları merak edilmekte. Yerel seçimlere az bir süre kala partilerin adayları da netleştirilmeye çalışılıyor. CHP’nin İzmir aday adayı Figen Baz ile alakalı merak edilen soruların yanıtını vereceğiz. Martta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesin de partiler birbirlerine bakarak strateji üretiyor. AKP MHP’nin 24 Haziran genel seçiminde zaferle ayrıldığı Cumhur İttifakı’nın 3 büyük şehir adayının netleşmesine karşın, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı henüz belli olmamıştı. Kulislerde birçok isim konuşulurken, bunlardan birisi de genel merkezin yaptırdığı anketlerde sürpriz bir şekilde ismi öne çıkan Duymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz’ın eşi Figen Baz olduğu belirtildi.

Figen Baz Kimdir?

İsmi CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında geçen Figen Baz, İzmir/Karşıyaka doğumludur. Bir röportajında evlenene kadar İzmir’de yaşamını devam ettirdiğini anlatan Figen Baz, eşi Mehmet Baz’ın mecburi görevi için Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı olan Narlık köyüne gittiğini anlatmıştır. Figen Baz, ilk çocuğunu da burada doğurmuştur. Daha sonra İzmir’e dönüp sağlık sektöründe bir çok önemli başarıya imza atmıştır.

Figen Baz Hakkında

Figen Baz, eşi ile beraber ”Duymer” adında bir firma kurup, işitme cihazları sektörüne girmiştir. Salih ve Sami isminde iki erkek evladı olan Figen Baz’ın Mehmet isminde bir de torunu bulunmaktadır. Çalışmalarını  oldukça büyüten Baz ailesi, daha sonra da Ekol Sağlık Grubu adı altında bir hastane açarak İzmir’e hizmet vermeye devam ediyor. Figen Baz, 15 senedir İzmir’de faaliyet gösteren Ekol Hastanesi ve Duymer İşitme Cihazları’nın sahipliğini yapmakta ve aynı zamanda kurucusudur. Ailesiyle beraber bugüne kadar sağlık alanında önemli yatırımlara imza atmıştır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat