Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu açıklaması
13 Ağustos 2017 - 18:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ülkenin aleyhine işlediği suçtan dolayı cezaevinde bulunan milletvekiliyle ilgili konunun kendisine ulaşmaması için suyu bulandırmaya çalıştığını söyledi. Erdoğan, “Bu olayla alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. İçeriden değişik haberler alıyorum. ’Buradan çıkmadığım halde bilgiler vereceğim’ diyor içerideki zat” dedi. Suriye ve Irak’ta bütün oynanan oyunları yakından takip ettiklerini, gereken durumlarda sahada varlığımızı göstermekten çekinmeyecek şekilde hazırlıkları sürdürdüklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Körfez bölgesindeki sıkıntıların suhuletle çözüme kavuşturulması için her türlü gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin içinden geçtiği son dönemdeki karmaşık durumda parti içinde yolunu kaybedenler olduğunu, fireler verildiğini ancak yaşanan saldırının büyüklüğüne bakıldığında bu oranın çok küçük olduğunu söyledi.

5003 kişi oturma kapasiteli dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük kongre merkezi olan EXPO 2016 kongre merkezinde parti teşkilatlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, partiyi sırtlamak yerine partinin sırtına binenleri kenara çekmenin de millete karşı sorumluluğun gereği olduğunun altını çizdi. Erdoğan, “Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerede FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin. Anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar bu milleti böldüler, ümmeti parçaladılar. Utanmadan, sıkılmadan şu anda Pensilvanya’da, Almanya’da park ettiler. Daha siz çok yerlere kaçacaksınız. Afrika’ya kaçacaksınız. Ama siz kaçacaksınız biz kovalayacağız” dedi.

Antalya’da partisinin genişletilmiş il divan toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın 16. yılını kutlayacak olan AK Parti’nin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

2001 yılında ülkeye ve millete hizmet için çıktıkları yolda 15 yılı iktidar olmak üzere başarı şan ve şerefle dolu tam 16 yılı geride bıraktıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2001 yılı da henüz oy verme çağına yeni gelmiş olan gençlerimiz bugün şairin ’yaş 35 yolun yarısı eder Dante gibi ortasındayız ömrün’ dediği bir yaşa ulaştılar. AK Parti kurulduğunda henüz yürümeyi yeni öğrenen çocuklar, liseyi bitirip üniversiteye adım atmaya hazırlanan oy verebilen gençler oldular. Kimin sayesinde AK Parti sayesinde. Partiyi kurduğumuzda seçme 18 seçilme 30’du, ya zor olan seçmektir, seçilmek kolay, hatta bir zamanlar Taksim meydanına dört ayaklı koysam seçtiririm diyen siyasetçiler çıktı. Biz ne yaptık önce 30’u 25’e çektik sonra seçme de seçilme de 18 olacak dedik ve bunu başardık dedik başardık, yani gencine, kıymet veren hareket AK Parti hareketidir. Zira fetih gençliğinin bir özelliği var bir çağ kapattı bir çağ açtı bizim ecdadımız bir çağ kapatıp bir çağ açtığına göre onun torunları da 21. asrı ecdadının asrı haline dönüştürecektir, inanıyorum” dedi.

Bu doğrultuda bir hedef belirlediklerini, 2053, 2071 dediklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “26 Ağustos’ta Malazgirt’teyiz inşallah, tüm gençliğimizi orada beraber bulunmaya davet ediyorum bizler inşallah Sultan Alparslan’ın torunları olarak o heyecanı o doğuş hareketinin olduğu yerde hep beraber yaşayacağız, geçen ilki yapıldı bundan sonra Çanakkale gibi Malazgirt’i de anacağız. Bizler böylesine uzun süredir ülkemize ve milletimize hizmet etme şerefine erişen bir partinin genel merkezin teşkilatlarının ve mahalli idarelerinin yöneticileri olarak kendimizi bahtiyar addediyoruz” dedi.

“Partimizde yolunu kaybedenlerin sayısı, saldırıya oranla çok az sayıdadır”

Türkiye’nin 15 yılının ancak kuruluş dönemiyle mukayese edilecek önemde hadiselerle geçtiğini, özellikle son dört yılda içeride ve dışarıda Türkiye tarihinin en büyük saldırılarına maruz kaldığı bir dönem olarak kayıtlardaki yerini aldığını söyleyen Erdoğan, “Bu dönemde bir ülkeye yöneltilebilecek tüm saldırıları gördük yaşadık Türkiyeyi hedefe alanlar AK Parti’yi boş bırakır mı partimize de çok tuzak kuruldu, 2013’teki Gezi olaylarının ve 17 -25 Aralık emniyet-yargı -darbe girişiminin, 2014’teki mahalli idareler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2015’teki 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin bölücü örgütün çukur eylemlerinin DEAŞ saldırıların, 2016’daki 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü, son olarak da 16 Nisan halk oylamasının mecrasından çıkarılma gayretlerinin tüm bunların amaçlarından biri de AK Parti’yi sarsmak ve mümkünse parçalamak istediler. Hamdolsun Allah’ın yardımı, milletimizin desteğiyle ve dava arkadaşlarımızın metanetiyle tüm bu saldırıları boşa çıkardık. Ülkemizin bu karmaşık döneminde partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu milletvekillerinden belediye başkanlarından teşkilat mensuplarından bazı firelerle elbette karşılaştık fakat yaşadığımız saldırısının büyüklüğünü dikkate aldığımızda hamdolsun bunların sayısı oranı çok küçüktür, Türkiye’nin içinden geçtiği bu kritik dönemdeki güçlü duruşları sebebiyle tüm teşkilat mensuplarına milletim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Az önce Eren’in annesiyle görüştüm. Allah rahmet eylesin. Eren kaç kardeş biliyor musunuz? Bunlar 13 kardeşler. Anneye bak anneye. Ayşe Hanım’ın 13 evladı vardı bir tanesi de Eren’di. Bana dedi ki, ’Siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm’ dedi. Dedim, ’Olur mu? Sen Allah’ın ve Resulü’nün dediğini yaptın. Sen cenneti 13 evladınla teminat altına aldın” dedi.

“Artık parlamenter demokrasi yok”

Ahde vefanın siyaset ahlaklarının vazgeçilmez bir unsuru olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemize ve partimize ihanet edenlere karşı ne kadar öfkeliysek bu çatı altında hizmet veren tüm kardeşlerimize muhabbet doluyuz. Yeri gelir kapıda bekçi oluruz. Yeri gelir o kapıya su taşırız. Aksi takdirde bu büyük yapıyı ahenkle verimli şekilde çalıştırma imkanından mahrum kalırız. Artık parlamenter demokrasi yok. Artık yüzde 34 ile seçim kazanmak yok. Şimdi yüzde 50+1 alacaksın en az. Buna hazır mıyız?

“Partimizin çatısı altında FETÖ ile ilişkisi olanları asla barındırmayız”

Partiyi sırtlamak yerine partinin sırtına binenleri kenara çekmenin de millete karşı sorumluluğun gereği olduğunun altını çizen Erdoğan, “Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerede FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin. Anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar bu milleti böldüler, ümmeti parçaladılar. Utanmadan, sıkılmadan şu anda Pensilvanya’da, Almanya’da park ettiler. Daha siz çok yerlere kaçacaksınız. Afrika’ya kaçacaksınız. Ama siz kaçacaksınız biz kovalayacağız” şeklinde konuştu.

Antalya’ya yeni havalimanı

Antalya’nın batı tarafına yeni havalimanının inşasına yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021 yılında hizmete almayı planladıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Expo alanına yeni projeler düşündüklerini, o projelerle Expo alanını çok daha iyi kullanacaklarını söyledi.

“Geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisinin başındaki şahıs bir Alman dergisine röportaj veriyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Normal şartlarda herhangi bir siyasetçi böyle bir imkanı ülkesinin menfaatine kullanır. Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor. Hem de öyle bir şikayet ediyor ki adeta Alman yatırımcılar, turistler Türkiye’den uzak dursun diye bangır bangır bağırıyor. Neymiş efendim Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce inkar etmeye çalıştı. Mızrak çuvala sığmayınca ben bunları her yerde söylüyorum diyerek sıyrılmaya çalıştı.Yazıklar olsun ekmeğini yediği suyunu içtiği, milletvekili ve emekli olarak maaşını aldığı ülkesine böyle bir ihaneti yapan ve bunu savunan zata ne desek boştur. Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Sözde adalet yürüyüşü yaptı. Onun yol güvenliğini kim sağladı? Bu hükümet sağladı. Birçok istihbaratlar geldi ama hükümetimiz o güvenliği sağladı. Türkiye’de adaletsizlik varsa peki İzmir’de işçiler günlerde grev yaptılar. Onların hak arayışındaki adaleti nereye koyacaksın Bay Kılıçdaroğlu? Şişli’yi çöpleri işgal etti. Onlara yönelik sözde adalet yürüyüşü yapan sen, onların adalet arayışına neden cevap vermedin? Bunları adalet madaletle işleri yok. Bunları derdi ülkeyi karıştırmak” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın”

Kılıçdaroğlu’nun ülkenin aleyhine işlediği suçtan dolayı cezaevinde bulunan milletvekiliyle ilgili konunun kendisine ulaşmaması için suyu bulandırmaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, “Bu olayla alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. İçeriden değişik haberler alıyorum. ’Buradan çıkmadığım halde bilgiler vereceğim’ diyor içerideki zat” diye konuştu.

Konuşmasında ülkede özgürce yaşamanın bedeli olarak şehitler verildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yüreğimizi yakıyor ama ülkemizde özgürce yaşamanın bedeli var. Her alanda, mücadelemizin sürdüğü FETÖ davalarını, ilgili arkadaşlarımız çok yakından takip ediyor bu davaların da hem milletimizin vicdanını tatmin edecek hem de hukuki olarak en küçük bir eksiğe meydan vermeyecek şekilde neticeye ulaşacağına inanıyoruz” dedi.

“Suriye ve Irak’ta oynanan oyunların takipçisiyiz”

Suriye ve Irak’ta bütün oynanan oyunları yakından takip ettiklerini, gereken durumlarda sahada varlığımızı göstermekten çekinmeyecek şekilde hazırlıkları sürdürdüklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Körfez bölgesindeki sıkıntıların suhuletle çözüme kavuşturulması için her türlü gayreti gösteriyoruz. Bize göre dünyanın öteki ucu olan Kuzey Kore’nin merkezinde bulunduğu krizle ilgili endişelerimizi ifade ettik, Japonya ve Güney Kore gibi yakın dostlarımızı tedirgin eden bu gerilimin silahlar ve füzeler ateşlenmeden son erdirilmesini diliyoruz” dedi.

“2019 seçimleri çok önemli”

Gerek Türkiye’nin içinden geçtiği süreç, gerek dünyada yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin mutlaka güçlü olması gerektiğini gösterdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güçlü olmanın yolu da imkanlarımızı ve potansiyelimizi en doğru şekilde kullanmaktan geçiyor. 2019 seçimle bu bakımdan ülkemizin geleceğinde belirleyici bir dönüm noktası olacaktır AK Parti olarak 2019’a kadar olan dönemi çok iyi değerlendirmek zorundayız hem teşkilatlarımızdaki değişimi hem hükümet çalışmalarını bu anlayışla titiz bir şekilde yürüteceğiz milletimizin bize olan sevgisi desteği mecburiyetinden veya mahkumiyetinden değil, ülkemize en iyi şekilde hizmet ediyor olmamızdan kaynaklanıyor, bugün de milletimiz bizden icraat bekliyor ülkemizde rekabet edebileceğimiz biri ana muhalefet olmadığı için kendi kendimizle rekabet etmek durumundayız. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi 3 kat büyüttük şimdi hedefimiz 2023 hedeflerimize ulaşmaktır. Bu da ülkemizde önümüzdeki 6-7 yılda şu andakinden iki kat fazla büyütmekten geçiyor. Gelişmekte olan pek çok ülkenin düştüğü orta gelir tuzağını aşmak için bunu başarmak zorundayız. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz ama önce 2019 seçimlerinde ihtiyacımız olan neticeye ulaşmamız gerekiyor” dedi.

Erdoğan konuşmasının ardından salondan ayrıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -