Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca Muhtarlar Derneği’nden ABD’ye ’turp’lu kınama

KUMLUCA’LI MUHTARLAR AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NİN KUDÜS’Ü İSRAİL BAŞKENTİ OLARAK TANIMASINI KINAYAN BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.Basın açıklaması sonunda muhtarlar Trump’ın isminden esinlenerek ve üzerine ‘Trump’ yazdıkları turpları yedi.

Kumluca Muhtarlar Derneği’nden ABD’ye ’turp’lu kınama
11 Aralık 2017 - 16:58

Antalya’nın Kumluca ilçesinde muhtarlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını kınayan bir basın açıklaması yaptı. Turpların üzerine ABD Başkanı Trump’un ismini yazan muhtarlar, turpları yiyerek gözdağı verdi.

Kumluca Muhtarlar Derneği Binası önünde yapılan basın açıklamasını Muhtarlar Derneği Başkanı Sarıcasu Mahalle Muhtarı Mustafa Tüfekçi okudu. Tüfekçi, “Biz Kumluca Muhtarlar Derneği olarak, ABD Başkanı Trump tarafından İslam aleminin en mukaddes şehirlerinin başında gelen Kudüs’ün İsrail başkenti olarak kabul edileceği ve büyük elçiliklerinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınması kararının alınmasını kınamak üzere toplanmış bulunuyoruz.İslam aleminin Mekke ve Medine’den sonra en mukaddes şehri olan Kudüs tüm Müslümanların olduğu gibi ecdadımızdan bize miras kalmıştır. Kudüs sadece Filistin halkının değil bütün Müslümanlarının onuru ve namusudur. Kumluca Muhtarlar Derneği olarak Amerika’nın bu işgal girişimini nefretle kınadığımızı ilanen kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

Basın açıklaması sonunda muhtarlar Trump’ın isminden esinlenerek ve üzerine ’Trump’ yazdıkları turpları yedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al