Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Doğuma Hazırlık Kursu’nda, meme kanserine dikkat çekildi

ANNE ADAYLARININ TELAŞLI GÜNLERİNİN STRESİNİ AZALTMAK, ONLARIN DAHA BİLİNÇLİ VE KEYİFLİ BİR HAMİLELİK DÖNEMİ GEÇİRMELERİ İÇİN, MEMORİAL ANTALYA HASTANESİ ‘DOĞUMA HAZIRLIK KURSU’ AÇTI. EKİM AYI BOYUNCA GERÇEKLEŞTİRİLEN KURSUN, BİR SONRAKİ PROGRAMI NİSAN AYINDA YAPILACAK. ÖTE YANDAN KURSTA MEME KANSERİNE DE DİKKAT ÇEKİLDİ.

Doğuma Hazırlık Kursu’nda, meme kanserine dikkat çekildi
07 Kasım 2018 - 10:18
banner

Anne adaylarının telaşlı günlerinin stresini azaltmak, onların daha bilinçli ve keyifli bir hamilelik dönemi geçirmeleri için, Memorial Antalya Hastanesi ‘Doğuma Hazırlık Kursu’ açtı. Ekim ayı boyunca gerçekleştirilen kursun, bir sonraki programı Nisan ayında yapılacak. Öte yandan kursta meme kanserine de dikkat çekildi.

Senede iki kere gerçekleştirilen kursta, anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler ve bir doğumun nasıl olması gerektiği kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarıldı. Anestezi doktoru doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaştı. Gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar da ele alınan kursta ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendirildi.

Pratik bilgiler anlatıldı

Eğitiminde erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatıldı. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra; ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşıldı. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer aldı.

Kursta, meme kanserine dikkat çekildi

6,13 ve 20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen kursta; 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı dolayısıyla Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Tolgay Akın kursiyerlere meme kanserinin önlenebilir, kontrol edilebilir ve tedavi edilebilir özelliklerini hatırlattı. Kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağını gösteren Op. Dr. Akın, meme kanserinin erken dönemde teşhis edilebilen ve tedavi şansı çok yüksek bir kanser olduğunu vurguladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co