Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Döşemealtı Belediyesi bu yıl 372 çifte nikah kıydı

Döşemealtı Belediyesi 2017 yılında evlendirme dairesine başvuran 372 çiftin nikahını kıydı.

Döşemealtı Belediyesi bu yıl 372 çifte nikah kıydı
18 Aralık 2017 - 10:08
banner

Döşemealtı Belediyesi 2017 yılında evlendirme dairesine başvuran 372 çiftin nikahını kıydı. Bu nikahlarda Döşemealtı’na 3 yabancı uyruklu gelin ve 1 damat geldi. En yaşlı damat 74 yaşında ikinci baharını yaşayan bir vatandaş oldu.

Döşemealtı’nda bu yıl 372 çift nikah masasına oturdu. Nikah sayılarında geçtiğimiz yıla göre küçük bir düşüş yaşandı. Nikahların çoğunluğu Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tarafından kıyıldı.

3 yabancı gelin

Bu yıl yabancı damat ve gelinler de Döşemealtı Belediyesi Evlendirme Bürosu’nun yolunu tuttu. Bu nikahlarda Döşemealtı’na Rusya Federasyonu, Fas ve Ukrayna uyruklu gelinler gelirken bir de Azerbaycanlı damat oldu. En yaşlı damat ise, 60 yaşında bir bayanla hayatını birleştirip, ikinci baharını yaşayan 74 yaşındaki bir vatandaş oldu.

07.07.2017 yoğunluğu

Takvimler 07.07.2017’yi gösterince ülke genelinde olduğu gibi, Döşemealtı’ndaki nikah salonundan yoğunluk yaşandı. Bu özel tarihi kaçırmak istemeyen yüzlerce çift bugün evlenebilmek için birbirleriyle yarıştı. Döşemealtı’nda da 07.07.2017 tarihinde 14 çift nikah masasına oturdu.

Kahve takımı hediye ediyor

Nikahları kendi kıymaya özen gösteren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, nikahını kıydığı gençlere kahve takımı hediye ediyor. Toplumun temel taşının aile olduğuna vurgu yapan Genç, “Çiftlerimizin birbirlerine karşı sevgi ve saygı içerisinde sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini diliyorum” dedi.

Geçtiğimiz yıl Döşemealtı’nda 397 çift nikah kıydırmıştı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -