Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Eğitim Bir Sen’den kınama

MEMUR SEN İL TEMSİLCİSİ VE EĞİTİM BİR SEN ANTALYA ŞUBESİ BAŞKANI MUSTAFA ÇOBAN, İKİ LİSE ÖĞRENCİSİNİN MÜDÜRÜ ÖLDÜRMESİNİN ŞİDDETTE GELİNEN SON NOKTA OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Eğitim Bir Sen’den kınama
17 Aralık 2017 - 10:22

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Çoban, iki lise öğrencisinin müdürü öldürmesinin şiddette gelinen son nokta olduğunu söyledi.

Memur Sen Antalya İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, İzmir’in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok Programlı Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesinin şokunu yaşadıklarını, eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalının üzücü olduğu kadar düşündürücü olduğunu belirtti. Ayhan Kökmen’e Allahtan rahmet dileyen Çoban, “Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir” dedi.

Söz konusu olayın yaşandığı gün Iğdır’da da benzeri bir olay yaşandığını hatırlatan Çoban, Iğdır Merkeze bağlı MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci’nin, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı, bıçaklı, muştalı saldırısına uğradığını, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alındığını hatırlattı.

Eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınadıklarını söyleyen Çoban, “Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidir. Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir” diye konuştu.

Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acısının da hala yüreklerinde olduğunu belirten Mustafa Çoban, kaygı verici boyutlara varan saldırılar nedeniyle üzüntülerinin katmerleştiğini, yetkililerin bu tarz olayların yaşanmaması için önleyici tedbirler alması gerektiğini savundu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al