Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Elektrikte ‘şeffaf fatura’ dönemi

CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, elektrikte ‘Şeffaf Fatura’ dönemini başlattıklarını söyledi

Elektrikte ‘şeffaf fatura’ dönemi
25 Ekim 2017 - 16:34
banner

Antalya, Burdur ve Isparta’da elektrikte ‘Şeffaf Fatura’ dönemi başladı.

CK Akdeniz Elektrik, ‘Şeffaf Fatura’ uygulamasını devreye aldı. Abonelerin faturada yer alan kalemlerin ne anlama geldiği konusunda bilgi sahibi olması hedefiyle www.ckakdeniz.com.tr internet adresine özel bir link konuldu. Söz konusu linke tıklayan vatandaşlar elektrik faturası üzerinde yer alan kalemlerin ne ifade ettiğini öğrenebiliyor.

57 kalem tek tek açıklanıyor

‘Şeffaf Fatura’ uygulamasında bir elektrik faturası üzerinde bulunan toplam 57 kalem tek tek açıklanıyor. Linkte yer alan herhangi bir başlığın üzerine gelip tıklandığında, altta açılan yeni pencerede söz konusu kalemin içeriği yer alıyor.

Değerli: “Enerji okuryazarlığı yönünde atılan önemli bir adım”

Genel Müdür Erol Değerli, “Elektrik faturasının üzerinde nelerin yer alması gerektiği düzenlemelerle belirlenmiş durumda. Ancak çok sayıda kalem olunca tüketici faturasını anlamakta veya okumakta zorlanabiliyor. Tüm uygulamalarında şeffaflık politikasını benimsemiş bir şirket olarak faturada da şeffaflıktan yanayız. Başlattığımız ‘Şeffaf Fatura’ uygulaması ile tüketiciler artık hangi kalemin ne anlama geldiğini, neye, ne kadar para ödediklerini net olarak görebiliyor. Finans okuryazarlığı gibi biz de kendi sektörümüzde enerji okuryazarlığı seferberliği başlatıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co