Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ginsengin Faydaları Ve Üretim Yapan Firmalar

Ginsengin Faydaları Ve Üretim Yapan Firmalar
26 Ekim 2019 - 23:41

Ginsengin Faydaları Ve Üretim Yapan Firmalar

Kore’de ginseng bitkisinin üretimi oldukça meşakkatli ve zorludur. Ginseng kökü Uzakdoğu’da yüzlerce yıldır yetiştirilmekte, tanınmakta ve birçok biçimde tüketilmektedir. Kore’deki ginseng kökü en kaliteli, şifalı ve insan sağlığına çok sayıda faydası olan doğal bir bitkidir. Kore ginseng faydaları nelerdir? 

Kore Ginseng Kökü Nedir?

Kore ginseng kökü Kore’deki tarlalarda 6 yıl boyunca yetişen ve sonrasında olgunlaşıp hasat edilen şifa veren bir bitkidir. Ginseng kökü çeşitleri arasında Kore ( Asya) ve Amerikan ginsengleri bulunur. Kore ginsengi ise orijinal ginseng olarak bilinmektedir. Diğer ismi ise kırmızı ginsengdir.

Kore ginseng kökü direkt olarak tarafından tüketilebilir ya da toz, ginseng tablet veya pekmez haline getirilebilir.

Kore Ginseng Faydaları Nelerdir?

Kore ginseng faydaları aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

  • Kore ginsengi cinsel sorunları gidermeye yardımcı ve cinsel açıdan uyarıcıdır
  • Enerji vericidir, kişilerin yorgunluğu atmalarına yardımcı olur
  • Direnci arttırır
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı koruyucudur
  • Hafızayı geliştirir
  • Konsantrasyonu arttırır
  • Stresi gidermeye yardımcı olmaktadır
  • Spor yapanlar için etkilidir

Kore ginseng bitkisinin diğerlerine göre daha verimli olmasında bu ülkenin ürünü yetiştirme yöntemlerinin ve ikliminin etkisi vardır.

Kore Ginseng Yetiştirme Koşulları

Kore ginseng yetiştirme koşulları zorludur ancak Koreliler bu bitkiden en iyi biçimde fayda sağlamaya önem vermektedir. Ürün 6 yıl sonunda toplanır; diğer ülkelerdeki ginsengler ise genellikle 6 yıl dolmadan toplanırlar. Bu da iki tür arasında büyük kalite farkı yaratır.

Kore’nin iklimi daha elverişlidir ve bu nedenle burada yetiştirilen ginsengin içindeki ginsenoside miktarı yoğun olmaktadır. Bu madde az olduğunda bitkinin verimliliği azalmaktadır. 

Ginsenoside miktarının ideal ölçüsü 3,5 mg ile 6 mg arasındadır. Kore’de yetişen ginsenglerin içeriği bu ölçüye uygunluk sağlar. Türkiye’de 4,5 mg üzerinde ginsenoside içeren Kore ginseng tabletleri bulunur.

Kore Ginseng Kullanımı 

Kore ginseng faydaları kullanıma göre arttırılabilir. Direkt kök olarak tüketmek daha faydalı olacaktır.

Kore Ginseng Tablet: Kore ginseng tablet, direkt kök olarak tüketimden sonra en etkili olan kullanım biçimlerinden biridir. Kapalı kutularda satılması üzerindeki bilgileri kontrol etmenizi sağlar. 6 yıllık Kore ginseng kökünden üretilmesi, ginsenoside miktarının 3,5 üzerinde olması ve %100 Kore malı olması önemlidir. Tablet ürünleri ve kampanyaları

Koreliler yemeklerinde düzenli olarak ginseng kökü kullanmaktadırlar. Aynı zamanda tek başına veya bal gibi başka ürünlerle karıştırılarak da ginseng kökü tüketilebilir. Ginseng pekmezi de birçok faydası olan, sevilen ürünler arasındadır.

Eczane, aktar ve mağazalardan sahip olabileceğiniz Kore ginsengini internet üzerinden de satın alabilirsiniz. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al