Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Gönüllerde Yeri Ayrı Olan Tektaş Pırlanta

Gönüllerde Yeri Ayrı Olan Tektaş Pırlanta
28 Mart 2020 - 15:49

Gönüllerde Yeri Ayrı Olan Tektaş Pırlanta

Pırlanta seçiminde kritik bir süreçten geçildiği için kafaların karışması hayli normaldir. Hangi model ne kadar, nasıl bir tasarım daha şık durur gibi konular insanın aklında dönüp durabilir. Bunun için önceden birkaç ip ucunu gözden geçirmekte fayda var. Küçük ama önemli detaylar tektaş pırlanta görünümünü büyük oranda etkiler. Bunlardan ilki taşı tutacak tırnakların ince seçilmesidir. Çünkü tırnaklardan ziyade taşa odaklanmak gözlere daha hoş görünecektir. Taş kendi büyüklüğünü gösterir ve böylece daha özgürce parıldar. Tırnak sayısı ise seçiminize göre 4 ya da 6 olabilir. Eğer tektaş küçük ise bu sefer kalın tırnaklı olanları seçmek daha akıllıcadır. Tırnak da elmas gibi kesilerek taşın daha büyük görünmesine ve onun bir parçasıymış gibi algılanmasına imkan verecektir.

Tektaş Pırlanta Hakkında

Kıymetli taşların değerini belirlemek için kullanılan ağırlık ölçüsü karattır. Eski çağlarda bunun yerine keçiboynuzu tohumu kullanıldığından ötürü adını ‘carob’dan almıştır. Yaşça fazlaca büyük olan pırlantalar adeta zamana karşı direnirler ve oldukça da dayanıklılardır. Bu direncin sembolü olarak da ilişkilerde güçlü bir sembol ifade ederler. Tektaş pırlanta hususunda bilinmesi gereken bir başka kavramsa montürdür.  Taşın yerleştirilme biçimi ve yüzük çerçevesinin tümü montür olarak adlandırılır. Taşın büyüklüğüne göre montür seçimi de önem taşır. Taşın ön planda olduğu durumlarda montürü oldukça ince ve ince tırnaklı yüzükler tercih edilmelidir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat