Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Halı Yıkama Nasıl Yapılır İşte Yanıtı?

Halı Yıkama Nasıl Yapılır İşte Yanıtı?
25 Mart 2019 - 16:42

Halı Yıkama Nasıl Yapılır İşte Yanıtı?

Halı yıkama çeşitleri halınızın türüne, materyaline ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde profesyonel halı yıkama şirketleri, kirlenmiş halınıza gerekli temizlik işlemlerini uygulayarak ilk günkü haline getirmektedirler.

Profesyonel Halı Yıkama

Profesyonel halı yıkama firmaları 7/24 açık çağrı merkezleri ile hizmet vermektedirler. Halı yıkama firması kararlaştırılan gün ve saatte belirtilen adrese bir servis ile gelir ve halılarınızı alır. Ardından halı yıkama merkezlerine getirilerek, her bir halı teker teker numaralandırılır. Halılar numaralandırılmaları yapıldıktan sonra türlerine göre ayrıştırılırlar. Bu sayede halıya en uygun yıkama şekli belirlenerek, halının zarar görmeden yıkandığına ve derinlemesine temizlendiğine emin olunur.

Halı yıkama işlemine başlanmadan önce halının tozu ve özellikle saçak bölgesindeki tozlar, el ile detaylı bir biçimde temizlenir. Ardından derinlemesine temizlik için belirlenmiş olan halı yıkama makinasına yerleştirilir. Yıkanan halı sıkma makinalarına konularak kurutmaya hazır hale getirilir. Halının kurutulmasında türü önemlidir. Açık kurutma ya da kapalı kurutma olmak üzere iki farklı şekilde halı kurutma yapılabilir. Halı temizlendikten sonra son bir kez kontrol edilir. Burada kişinin isteğine bağlı olarak boyama işlemi gerçekleştirilebilir. Halının kenarları boyanarak, yeniymiş gibi bir hava katılabilir. Son aşamada halının saçakları tarandıktan sonra, steril bir ortamda el değmeden paketlenerek teslim edilmeye hazır hale getirilir. Ardından halı yıkama şirketi yine belirleştirmiş olduğunuz saatte ve adreste halıların teslim işlemini gerçekleştirecektir.

Halı Yıkama Çeşitleri

Halı yıkamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta halının türüne uygun yıkama yönteminin gerçekleştirilmesidir. Bunun için profesyonel bir halı yıkama firmasına danışılarak doğru yıkama uygulaması yapılır. Bu sayede halınızın zarar görmesi engellenerek, uzun yıllar kullanılabilir hale getirilir. Halının türüne göre farklı halı yıkama çeşitleri mevcuttur:

  1. Derinlemesine Halı Yıkama

Derinlemesine halı yıkama uygulaması, yalnızca profesyonel halı yıkama firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Halının derinlemesine temizlenmesi için son teknoloji profesyonel yıkama makinaları kullanılmaktadır. Derinlemesine halı temizliğinin 6 ayda bir yaptırılması tavsiye edilmektedir.

  1. Şampuanlama ile Halı Yıkama

Şampuanlama ile halı yıkama uygulaması hem evlerde yapılan halı yıkama işlemlerinde hem de halı yıkama firmaları tarafından kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yapılması gereken özel halı yıkama şampuanını köpürttükten sonra halıya dökmektir. Ardından halının kuruması ve kirlerin halı yüzeyine çıkması beklenir. Halı yüzeyine çıkan kirler yıkanıp temizlenir ve arındırılmış olur.

Halı yıkama şampuanı Sağlık Bakanlığı onaylı, herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmayacak ve halıya zarar vermeyecek bileşenlerden oluşmalıdır.

  1. Köpükle Halı Yıkama

Köpükle halı yıkama uygulamasında halının üzerine özel bir köpük şampuan yayılır. Köpük kuruduktan sonra vakumlu bir makine ile kirlerin tamamı çekilir. Ardından halı temiz bir su ile durulanarak kurumaya bırakılır.

  1. Buharla Halı Yıkama

Buharla halı yıkama uygulaması, derinlemesine temizlik sağlayan halı yıkama yöntemlerinin başında gelir. Uygulamada sıcaklık derecesi kaynama noktasına yakın bir su kullanılır. Bu sıcak su halıya püskürtülerek kir parçacıklarının ortaya çıkmasını sağlar. Ardından ortaya çıkan kirler vakumlu bir makine ile çekilir. Halı yıkama şampuanı ile halı tekrardan yıkanarak derinlemesine temizlik işlemi gerçekleştirilir.

  1. Kuru Halı Yıkama

Kuru halı yıkama yönteminde, halının içerisinde halıdaki kiri çözecek deterjan bulunan özel bir toz kullanılır. Tozu halının üzerine döktükten sonra bir süre beklenir. Ardından makine ile çekilerek halının üzerindeki kirler temizlenmiş olunur.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatlarını belirleyici çeşitli unsurlar bulunmaktadır. Halının türü, yıkama çeşidi, boyutları, boya işlemi yapılıp yapılmayacağı gibi faktörler halı yıkama fiyatını belirleyen başlıca unsurlar arasında yer alır. Ayrıca halı yıkama işlemini yaptırtacağınız halı yıkama firmasının kullandığı son teknoloji cihazlar ve yöntemler, uygulamanın fiyatlandırılmasında belirleyicidir. Halı yıkama firmanızı seçerken fiyatlarına değil de; kullandıkları şampuan ve diğer ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasına, halıyı eskitmeyecek şekilde yıkamalarına ve garanti vermelerine dikkat edin.

Detaylı Bilgi İçin :

https://www.altashaliyikama.com/sincan-hali-yikama

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat