Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İki kez gazi, üçüncüde şehit oldu

Kaldırıldığı hastanede şehit düşen güvenlik korucusu Abdurrahman Avcı’nın daha önce de iki kez gazi olduğu öğrenildi.

İki kez gazi, üçüncüde şehit oldu
12 Haziran 2017 - 7:05
banner

Şırnak’ın Cudi Dağı dalında asayiş güçleri ile PKK’lı teröristler ortada çıkan arbedede vurulan ve kaldırıldığı hastanede şehit sakıt asayiş korucusu Abdurrahman Avcı’nın henüz geçmiş de dü kez gazi bulunduğu öğrenildi.

Şırnak’ın Cudi Dağı bölgesi Kemerli köyü mevkiinde operasyonel çalışkanlık örümcek er ve koruculara, birlikte takım PKK’lı yıldırıcı kabilinden levent boylu namlulu silahlarla atak düzenlenmesi kararı arbede çıkmıştı. Çatışmada, 2 korucu ile birlikte er yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan vaziyeti ciddi bulunan güvelik korucusu Abdurrahman Avcı, meydana getirilen müdahalelere karşın şehit olmuştu.

Şehit korucunun, henüz geçmiş de yıldırı örgütü PKK personelleri ile girmiş bulunduğu dü ayrı arbedede gazi bulunduğu öğrenildi. İlk olarak, 1995 senesinde Gabar Dağı’nda girmiş bulunduğu arbedede vurulan şehit korucu, akıbet kendisine da 14 Mart 2016’da sokağa çıkacak yasağı anons edilerek, yıldırı örgütü PKK’ya müteveccih serbest şümullü harekât başlatılan Şırnak özek de yaralandığı belirtildi. Şehit korucunun, iyileşir iyileşmez görevinin başına döndüğü kaydedildi.

Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılan şehidin naaşının, düzenlenecek törenin arkası sıra defnedileceği bildirildi.

Öte yandan, arbedede vurulan birlikte er ve birlikte korucunun tedavilerinin bitmeme etmiş bulunduğu öğrenilirken, alanda harekât sürüyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co