Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İş dünyasından ortak 15 Temmuz açıklaması

ANTALYA’DA İŞ DÜNYASI YAŞANAN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ORTAK BİR AÇIKLAMADA BULUNDU. BİLDİRİYİ OKUYAN ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN(FOTOGRAFTA), “TÜRKİYE’NİN SİVİL TOPLUMU OLARAK 15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ. ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İNŞA EDERKEN YAŞADIKLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ DERSLER BİZE IŞIK OLACAK” DEDİ.

İş dünyasından ortak 15 Temmuz açıklaması
13 Temmuz 2017 - 12:22
banner

Antalya’da iş dünyası 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde ortak açıklama yaptı. Bildiriyi okuyan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Türkiye’nin sivil toplumu olarak 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, “15 Temmuz’u Asla Unutmayacağız, Unutturmayacağız, Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye” bildirisini, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, Memur Sendikaları Antalya Temsilcisi Mustafa Çoban, Hak İşçi Sendikaları Antalya Temsilcisi Talha Kandil, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet şahin, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Günay, Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Yusuf Hacısüleyman’ın katılımıyla ortak bir basın açıklamasıyla okudu.

Tarihin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümünü olduğunu anımsatan Başkan Çetin, “İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü, ’devleti’ ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah’a şükürler olsun milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu” dedi.

“En zor demokrasi sınavı”

Masada bulunan kuruluşlarının tamamının, ilk andan itibaren, devletin ve milletin yanında yer aldığını işaret eden Çetin, “Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere, gazi meclisimiz, başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. 15 Temmuz’da Türkiye en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir: ’Türkiye Cumhuriyeti devletini milletin iradesi dışındaki hiçbir güç yönetemez.’ Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır” diye konuştu.

“15 Temmuz ruhu ülkemizin sigortasıdır”

Darbe girişimine karşı verilen mücadelede, 250 kişinin şehit olduğunu kaydeden Davut Çetin, “2 bin 301 vatandaşımız gazi oldu. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet, demokrasisi için bu bedeli ödeyebilir. Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır. Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir. Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye dünyanın en zor stresinden başarıyla geçti”

15 Temmuz sonrasında da Türkiye’nin zorlu bir süreç yaşadığını aktaran Çetin, “FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk 6 ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık. Çok açık ifade ediyoruz ki Türkiye, dünyanın en zor stres testinden başarı ile çıkmıştır” dedi.

“Yeni rekorlar kırmalıyız”

Türkiye’nin yapacak çok işi, büyük hedefleri olduğunun altını çizen Çetin, “15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık. Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek daha ileriye taşımalıyız. Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmalıyız. Buradan yurt dışındaki dostlarımıza da sesleniyoruz. Aldığı yaraları saran milletimiz, bu büyük demokrasi sınavının birinci yılında bütün dostlarını yanında görmeyi arzulamaktadır. Dostlarımızı iftira kampanyalarına değil, gerçeklere kulak vermeye, buna göre tavır almaya davet ediyoruz diye konuştu.

“15 Temmuz’u unutmayacağız”

FETÖ ile mücadelede dost ve müttefik devletlerin de desteklerini beklediklerini dile getiren Çetin, “Kaynağı ne olursa olsun darbe ve terör bir insanlık suçudur. Ancak birlikte çalışırsak daha iyi bir gelecek inşa edebiliriz. Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Türkiye’nin sivil toplumu olarak 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co