Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İsmet İnönü Parkı yenilendi

İsmet İnönü Parkı yenilendi
07 Haziran 2024 - 14:45

Kepez Belediyesi, Yeşltepe Mahallesi’ndeki İsmet İnönü Parkı’nda yenileme çalışması başlattı. Parkın ekonomik ömrünü tamamlayan kent mobilyaları yenisiyle değiştirilirken, yeşil dokusu da bitki dikimiyle zenginleştirildi. 

Kepez Belediyesi, kent sakinlerinin nefes alabileceği yeşil alanları üretmeye devam ediyor.   Çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarıyla ilçeye çevreci bir estetik kazandırmayı amaçlayan Kepez Belediyesi, yaşam kalitesine olumlu katkıları olan yeni park projelerine de imza atıyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu anlayışla hem yeni yeşil alanlar inşa ediyor, hem de mevcut parkların bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Yoğun bir nüfusun bulunduğu Dokuma semtinde yer alan Yeşiltepe Mahallesi’nin en büyük yeşil alanı olan İsmet İnönü Parkı’nda yenileme çalışması başlatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, marangoz, boyacı, demirci, inşaatçı ve ağaç dikimi ekibinden oluşan 15 personelle 3 bin 500 metrekare büyüklüğündeki mahalle parkını bakıma aldı.

KENT MOBİLYALARININ TAMAMI DEĞİŞTİRİLDİ

Namık Kemal Caddesi’nde bulunan parkta yenileme çalışması, kent mobilyalarının, yeşil dokunun ve alanın zarar görmesinden dolayı yapıldı. İsmet İnönü Parkı’nın zaman içerisinde hizmet ömrünü tamamlayan ve eskiyen bankları ve dörtlü piknik masaları kaldırılarak, yerlerine yeni kent mobilyaları monte edildi. Kırık kısımları yeniden onarılan kamelyalar boyanırken, eskiyen çöp kutuları da yenileriyle değiştirildi. Kırılan bordür taşları ile zemindeki travertenler de tamir edildi.

BİTKİ DOKUSU ZENGİNLEŞTİRİLDİ

Parkın zaman içerisinde topraklaşan bölümlerine yeniden çim ekilirken, dikilen yeni bitkilerle mevcut yeşil doku zenginleştirildi. Yeşil alandaki spor sahalarının oyun alanı çizgileri yenilenirken, sahayı çevreleyen ve tahrip olan tel örgüler ise tamir edildi. Tabelası da boyanan İsmet İnönü Parkı, bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden halkın kullanımına açıldı. 

BÖLGE SAKİNLERİNİN TALEBİ KARŞILANDI

Kepez Belediye Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin de, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün ismini taşıyan parkta, bölgede yaşayanların taleplerini dikkate alarak yenileme çalışması yaptıklarını söyledi. Başkan Vekili Refik Emre Altekin, bakım onarım çalışmasıyla parkın görünümünü,  İsmet İnönü’nün ismine yaraşır hale getirdiklerini belirtti.

“MESUT BAŞKAN’IN VİZYONUYLA KEPEZ’İ YEŞİLLENDİRİYORUZ”

Kepez ilçesinde 800’den fazla mahalle parkı bulunduğunu hatırlatan Altekin, “Planlama çerçevesinde parklarımızın bakım ve onarımını yapıyoruz. Yine Başkanımız Mesut Kocagöz’ün yeşil alan vizyonu doğrultusunda Kepez’imizin dört bir yanında yeşillendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Kent sakinlerimizin nefes alabileceği, sosyal aktivitelerini yapabileceği ve aynı zamanda şehre yaşam kalitesi kazandıracak yeşil alan projelerini şehre kazandıracağız.” açıklamasını yaptı.

YEŞİLTEPE SAKİNLERİ ÇALIŞMADAN MEMNUN

Mahalle sakinleri, yenileme çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Mesut Kocagöz’e teşekkür ettiler. İsmet İnönü Parkı’nda, Kepez Belediyesi Meslek Edindirme kurs binası, iki adet spor sahası, açık hava spor aletleri, çocuk oyun parkı, kamelyalar bulunuyor.
 

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr