Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez 2017’de 100 bin süs bitkisi üretti

KEPEZ BELEDİYESİ, İLÇENİN PARK, CADDE VE YOLLARINI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN 2017 YILINDA 100 BİN SÜS BİTKİSİ ÜRETTİ.

Kepez 2017’de 100 bin süs bitkisi üretti
31 Ocak 2018 - 13:53

Kepez Belediyesi, ilçenin park, cadde ve yollarını güzelleştirmek için 2017 yılında 100 bin süs bitkisi üretti.

Kepez Belediyesi, ilçenin park, cadde ve yollarını güzelleştirmek için 2017 yılında 100 bin süs bitkisi üretimi gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi süs bitki üretimini kendisi sağlayıp, peyzaj maliyetini de en aza indiriyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yetiştirilen süs bitkileri ilçenin çeşitli noktalarını rengarenk süslüyor.

Belediye seralarında yetişiyor

Tamamı belediye seralarında yetiştirilen birbirinden özel çiçekler ve süs bitkileri Kepez’e ayrı bir imaj katıyor. 2017 yılında ilçenin peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere yaklaşık 100 bin süs bitkisi üretilerek park, bahçe ve kavşaklara ekildi. Sokak Benjamini, Gül, Yasemin, Akşam Sefası, Begonvil, Kurtbağrı, Biberiye, Sarmaşık, Taflan, Ruellia, Lavanta, Hanımeli, Oya, Kauçuk, Maviş, Japon Gülü, Çin Gülü, Shefflera, İç Mekan Benjamin, Kaya Sarmaşığı gibi çalı ve ağaç grubu park bitkileri olmak üzere 100 bin bitki Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün seralarında yetiştirilerek, Kepez’i süsledi.

Bitki heykelleri göz kamaştırıyor

Kepez Belediyesi seralarında üretilen süs bitkileri, özellikle Dokuma Park, Kepez Kent Ormanı ve Seyir Terası gibi şehrin cazibe noktalarında tam bir görsel şölen oluşturuyor. Seralarda özel olarak tohumlandırılıp yetiştirilen bitkilerden yapılan bitki heykelleri ise göz dolduruyor. Dokumapark ve Anadolu Oyuncak Müzesi’nin bahçelerini süsleyen bitki heykelleri, Kepez Belediyesi ekiplerince özenle hazırlanıyor ve bakımları yapılıyor. Kepez Belediyesi, kendi süs bitkisini ve çiçeklerini yetiştirerek, hem ekonomiye katkı sağlıyor, hem de ilçeyi binlerce çiçekle donatarak, Antalyalıları doğanın eşsiz güzelliği ile buluşturuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al