Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 23 Nisan Mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 23 Nisan Mesajı
23 Nisan 2020 - 10:12

TBMM’nin 100.Kuruluş Yılını, Milletimizin Ulusal Egemenlik Bayramını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

23 Nisan 1920, Milli Mücadelemizin en önemli dönüm noktasıdır. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadelemiz, Amasya’da “Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” düsturuyla bambaşka bir boyut kazanmış, Erzurum ve Sivas Kongreleriyle İstiklal Mücadelemizin esasları belirlenmiştir. 23 Nisan 1920’de Ankara’da ülkemizin tüm şehirlerinden temsilcilerin katılımıyla Milletimizin istiklalini temin ve istikbalini inşa etmek üzere Ankara’da Atatürk’ün önderliğinde TBMM toplanmıştır. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” şiarıyla toplanan TBMM Milli Mücadelemizi zafere taşımış, sonrasında da milletimizin istikbalini inşa amacıyla Cumhuriyetimizi kurmuştur.

Milli tarihimizin en önemli günü olan 23 Nisan 1920’nin hatırasını dünyanın tüm çocukları için emsalsiz bir bayrama dönüştüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını, kurulduğu günden bu yana TBMM çatısı altında milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesine omuz vermiş tüm Milletvekillerimizi saygıyla anıyorum.

Milli Bayramlar, milletçe birlik ve beraberliğimizi zirveye taşıdığımız özel günlerdir. Bugünler vatan ve bayrak sevgisiyle, tarihimizin hatıralarıyla kalplerimizin birbirine daha da yaklaştığı ve milletçe birlik ruhumuzun güç kazandığı günler olarak değerlendirilmelidir. Milli Bayramları bu duyguyla kutlamalıyız. Belediye olarak biz de bu düşünceden hareketle bu yıla özel farklı bir kutlama programı hazırladık.

Kepez olarak, evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde yine 23 Nisan Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Sevgili Çocuklarımız, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde evlerindeler ve biliyoruz ki çok sıkıldılar. Bu günler de geçecek. Yine birbirimize doyasıya sarılacağız ama şimdilik onlara balkonlardan uzanacağız. Çocuklarımıza hoş bir sürpriz hazırladık. 23 Nisan’da biz caddelerde olacağız, onlar da balkonlarda. Hem çocukların hem de büyüklerin bayramını bu yılın özel şartları içinde kutlayacağız. Amacımız bugünlerde çok ihtiyaç duyduğumuz sosyal motivasyona olumlu bir katkı sağlamak. 23 Nisan Perşembe günü Belediyemiz Korteji gün boyu Kepez’in cadde ve sokaklarında olacak. Güzel bir kutlama yapacağız.
Tüm hemşehrilerimize, Sevgili Antalyalılara sağlıklı günler diliyor 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -