Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’den 24’üncü bilişim sınıfı

KEPEZ BELEDİYESİ 24’ÜNCÜ BİLİŞİM SINIFINI İSMAİL HAKKI KAYA ORTAOKULU’NDA AÇTI.

Kepez’den 24’üncü bilişim sınıfı
23 Mayıs 2018 - 14:42

Kepez Belediyesi 24’üncü bilişim sınıfını İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’nda açtı.

Kepez Belediyesi 24’üncü bilişim sınıfını İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’na kazandırdı. Teomanpaşa Mahallesi’nde bulunan İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’nun bilişim sınıfı açılış törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütütncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, mahalle muhtarları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Bilişim sınıfı açılışında Teomanpaşa Mahallesi’nin geçmişini hatırlatan Hakan Tütüncü, ilçede hızla gerçekleştirilen modernleşme sürecini bu mahalle üzerinden özetledi. Geçmişte Antalya’nın çöplüğü olarak kullanılan, dar sokakları ve çarpık yapılaşmasıyla anılan Teomanpaşa’nın hızla modern şehirleşme yönünde ilerlediğini belirten Başkan Tütüncü, artık bu mahallenin hizmet binası, sağlık merkezi, etüt merkezi, sosyal yardımlaşma merkezi, yeni açılan caddeleri ve modern binalarıyla hatırlandığını söyledi.

“Kepez’in geleceğini çocuklar şekillendirecek”

Mahalleye yetmeyen İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’nun yeni binasını el birliğiyle mahalleye kazandırdıklarını belirten Başkan Tütüncü, şimdi de çocukları modern dünyayla tanıştıracak bilişim sınıfını hizmete açtıklarını söyledi. Tütüncü, “Bizim çocukluğumuzda manzara neydi, biz nereye getirdik. Çocuklarımız Kepez’in geleceğini daha güzel şekillendirecek” dedi.

Modern eğitim imkanı

Günümüzde çocuklara en iyi eğitimi vermeye gayret ettiklerini belirten Başkan Tütüncü, bu hedefle gösterilen gayretlere mahalle sakinlerinin de şahit olduğunu söyledi. Gelinen noktada öğrencilerin bilişimle, modern eğitimle tanıştığını belirten Tütüncü, “Bu bilişim sınıflarının güzel bir örneğini de buraya yaptık. Bilişim sınıfında modern dünyanın, internet ortamını sizlere sunacağız. Bu imkanlarla kendinizi bir başka geliştireceksiniz. Ders saati boyunca bu sınıfların açık tutulmasını, bilgisayarların mümkün olduğunca çok kullanılmasını istiyorum” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Tütüncü, beraberindeki heyetle bilişim sınıfını gezerek, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat