Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’e Anadolu Bahçesi

KEPEZ’DE OLUŞTURULAN 4 BİN M2’LİK ANADOLU BAHÇESİ, BÖLGEYE ANTALYA’YA ÖZGÜ MEYVE AĞAÇLARIYLA NEFES ALDIRACAK.

Kepez’e Anadolu Bahçesi
19 Temmuz 2018 - 13:06
banner

Kepez’de oluşturulan 4 bin metrekarelik Anadolu Bahçesi, bölgeye Antalya’ya özgü meyve ağaçlarıyla nefes aldıracak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 2014 mahalli seçiminde vaat ettiği 70 projeden biri olan Anadolu Bahçesi, Teomanpaşa Mahallesi’nde kuruldu. Necip Fazıl Caddesi üzerindeki 4 bin metre kare alan üzerine kurulan bahçe, Antalya’ya özgü meyve ağaçları ile donatıldı. Yeni dünya, erik, portakal, mandalina, zeytin gibi fidanların dikildiği bahçede, çimlendirme ile daha yeşil bir alan oluşturulacak.

Çocuklar meyve bahçesinde oynayacak

Anadolu Bahçesi, apartman odalarında büyüyen çocukların, Antalya’ya özgü meyve ağaçları arasında oynayabilmesi için oluşturuldu. 90’lı yıllarda Antalyalı çocuklar narenciye ve muşmula bahçeleri arasında büyürken, Anadolu bahçesi ile günümüz şehir hayatının apartman odalarında ve klavye başında büyüyen çocukları da yemyeşil bir ortamda, meyve ağaçlarının arasında oynama imkanı bulacaklar.

Yeşil alan şampiyonu Kepez

Kepez’de yeşil alan miktarını arttırmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçen yıl 28 tane yeni park yaptıklarını hatırlattı. Göreve geldiği 2009 yılından bu yana yaklaşık 315 bin m2 büyüklüğünde 600’e yakın park yapıldığını açıklayan Tütüncü, Antalya’da son 4 yılın aktif yeşil alan sahibi ilçe konumunda olduklarını da sözlerine ekledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co