Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’e yeni okul müjdesi

Kepez ilçesindeki mahallelerin okul talebi, kaymakam, milletvekili, belediye başkanı, milli eğitim müdürü ve muhtarların katıldığı toplantıda değerlendirildi. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantıda yeni okullar yapılacağı müjdesi çıktı.

Kepez’e yeni okul müjdesi
05 Kasım 2017 - 11:31

Kepez ilçesindeki mahallelerin okul talebi, kaymakam, milletvekili, belediye başkanı, milli eğitim müdürü ve muhtarların katıldığı toplantıda değerlendirildi. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantıda yeni okullar yapılacağı müjdesi çıktı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliğinde belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ile Kepez ilçesindeki 66 mahalle muhtarının tamamına yakını katıldı.

3.5 saat eğitimi konuştular

Belediye ile Milli Eğitim bürokratlarının hazır bulunduğu ve yaklaşık 3, 5 saat süren toplantıda tüm muhtarların talepleri tek tek dinlendi ve cevaplandırıldı. Toplantıda mülkiyet ve imar problemi olmayan okul arazilerine yeni okul binalarının yapılmasının Milli Eğitim Bakanlığı’nın yatırım programına aldırılması, bazı okulların bahçelerine ek bina yapılması, okul yapımı talep edilen arazilerdeki mülkiyet ve imara ilişkin hızlı şekilde çözülmesi karalaştırıldı.

8 yılda 80 okul

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Hakan Tütüncü, son 8 yılda Kepez’e 80’den fazla okul inşa edildiğini söyledi. Kepez’e nitelikli eğitim kurumları kazandırdıklarına işaret eden Tütüncü, “Söz gelimi Anadolu İmam Hatip Liseleri, 2 adet Fen Lisesi ve pansiyonları, Spor Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesi’ni ilçemize kazandırıyoruz. 8 yıl evvelki eğitimdeki başarı kriteri ile bugünkü başarı kriterlerini karşılaştırdığımızda arada inanılmaz farkların olduğunu, iyiye, güzele doğru gittiğimizi, görüyoruz” ifadesini kullandı.

“Okullar arazilerinin sorunlarını çözdük”

Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ise, “Hükümetimiz, iktidara geldiği günden itibaren bütçeden önemli bir payı eğitime ayırdı. Böyle de olmaya devam ediyor. Kepez, eğimde Antalya’da en çok değer verdiğimiz ilçemiz. Bunun birçok sebebi var. Muhtarlarımız, okul alanlarının mülkiyet problemlerinin çözümü noktasında ciddi bir gayret ortaya koyuyor. Kendi meseleleriymiş gibi bu işi ele alıp mülkiyet problemlerini Kepez Belediyesi ile çözerek eğitim alanındaki imkanların Kepez’e gelmesinin önünü açıyorlar. Her ilçeden okul yapılması talebi geliyor. Önümüzdeki problemleri önem sırasına göre ortaya koymamız ve belli bir planlama yapmamız lazım. Bu bakımdan bu toplantı önemli” dedi.

Kepez’e 15 yılda 100 okul

Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek de konuşmasında şunları söyledi:

“İlçemizde milli eğitim hizmetleri çok iyi bir mesafe kat etti. Artan nüfus ihtiyacı nedeniyle, hükümetimizin tekli eğitime geçme hedefi doğrultusunda mevcut ihtiyaçların karşılanması bakımından çok faydalı bir toplantı gerçekleştirdik. Önümüzdeki 5-6 yıl zarfında okullaşmada ciddi bir sorunumuz kalmayacak. 2 yılda ilçemize yapılan, yapılacak okul sayısı 40’dır. 15 yılda ilçemize 100 okul yapıldı. Bu temponun devam edeceğine inanıyorum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat