Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’in batısına spor salonu geliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesinin ‘Kepez’de Gençlik Buluşmaları’ eğitim projesi kapsamında Toros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile okulun konferans salonunda düzenlenen söyleşide bir araya geldi.

Kepez’in batısına spor salonu geliyor
28 Aralık 2017 - 12:58

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin batı yakasındaki okullarda eğitim gören öğrencilerin spor salonu isteğini, Gülveren Mahallesi’nde karşılayacaklarının müjdesini verdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesinin ‘Kepez’de Gençlik Buluşmaları’ eğitim projesi kapsamında Toros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile okulun konferans salonunda düzenlenen söyleşide bir araya geldi. Başkan Tütüncü, yaklaşık 1 saat süren söyleşi de öğrencilerin kentle ve yaşamla ilgili fikirlerini dinledi, sorularını cevaplandırdı.

Öğrencilerin spor salonu isteğine Tütüncü, “Okulunuzun bulunduğu Yeşilyurt Mahallesi’ne komşu olan Şafak Mahallesi’ndeki Yıldırım Bayezıd İlkokulu’nun bahçesine çadır tarzı spor salonu yaptık. Ancak bu salon ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyor. Bu nedenle ilçemizin batısında bir spor salonunun yapımına ihtiyaç var. Spor salonunun arsasını bulma konusunda bir gayretin içerisindeyiz. Okul alanları içerisinde bu tesisi yapabileceğimiz bir yer yok. Önümüzdeki günlerde Kepez Belediyesinin örnek kentsel dönüşüm çalışmalarından bir tanesi başlayacak. Bakanlar Kurulu’nun, Gülveren Mahallesi’nde riskli alan ilan ettiği 65 bin 911 metrekarelik gecekondu bölgesinde kentsel dönüşüm çalışması yapacağız. Kentsel dönüşüm kapsamında bölgedeki gecekonduların tamamı yıkılıyor. O bölgeye konut, kütüphane ve okul yapacağız. Oldukça geniş olan okul alanının içerisine spor salonu yapmayı söz veriyorum. Spor salonunu, Toros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yürüyüş mesafesindeki bir alana inşa edeceğiz. Bu lisemizle birlikte bölgedeki diğer okulların ve bölge sakinlerinin spor salonunu talebini karşılamış olacağız.”

“Okullara giden böyle bir başkan Türkiye’de çok az var”

Başkan Hakan Tütüncü, bir öğrencinin “Projelerinizi oluştururken gençlerin düşüncelerini dikkate alıyor musunuz?” sorusuna, “Her yıl, liseli öğrencilerle bir araya geliyorum. Bu buluşmalarımızda gençlerin kentle ilgili dile getirdiği fikirlerden faydalandım, faydalanmaya da devam edeceğim. Gençlerin her türlü söylemiş olduğu söz ve cümle bizim için çok önemli. O yüzden her yıl ilçedeki bütün liseleri ziyaret ediyorum. Her yıl bütün okullara giden, öğrencilerle sohbet eden böyle bir belediye başkanı da Türkiye’de çok az vardır” diye cevap verdi.

Tütüncü, söyleşinin sonunda öğrencilere Anadolu Oyuncak Müzesi giriş bileti hediye etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al