Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kiracı-mülk sahibinin kira tartışması mahkemelik oldu

Kiracı-mülk sahibinin kira tartışması mahkemelik oldu

Kiracı-mülk sahibinin kira tartışması mahkemelik oldu
09 Kasım 2017 - 13:36

Antalya’da bir kişi, 12 yıl önce kiraladığı iş yerinin sahibinin annesi ve kardeşleriyle yeniden kira kontratı yapınca dükkan sahibiyle mahkemelik oldu. Dükkan sahibinin dükkanı boşaltması için kendisini taciz ettiğini ileri süren adam, konuyu mahkemeye taşıdı. İş yeri sahibinin, dükkandaki güvenlik kameralarını kırması ise, başka bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Halil Aytar, 2004 yılında oto emlak işi yapmak için Güvenlik Mahallesi’nde bir dükkan tuttu. İş yeri sahibi N.S. ile yıllık 8 bin liraya el sıkışan Aytar, yaklaşık 12 yıl boyunca dükkanda hiçbir sıkıntı yaşamadan işine devam etti. İddiaya göre ise N.S. 2016 Mart ayında kiraya zam yaptı. Ancak kira bedeli Aytar’ın itirazı üzerine 12 bin liraya düştü. Ancak bu rakama da sıcak bakmayan Aytar, dükkandan çıkmak istediğini ve yeni bir yer buluncaya kadar kendisini idare etmesini istedi.

Aytar’ın dükkandan çıkacağını duyan N.S.’nin aynı zamanda iş yerinde hissesi olan annesi ile kız kardeşi ise, Aytar’dan memnun olduğunu belirterek yıllık 5 bin 500 TL üzerinden yeni kira sözleşmesi imzaladı. Durumu öğrenen N.S. ise duruma sinirlenip iddialara göre dükkanın güvenlik kamerasını söktü, dükkan önündeki araçların üzerine çatısından kiremit parçaları attı. N.S.’nin güvenlik kamerasını alma görüntüleri başka bir kameranın görüntülerine yansırken, tacizlerden bunaldığını söyleyen Aytar da olayı mahkemeye taşıdı.

“Her sabah araçlarımın üstünden kiremit taşları topluyorum”

Dükkan sahibinin kendisine zarar vermeye başladığını belirten Halil Aytar, “Şu anda devam ediyoruz ama bize o kişi zarar vermeye başladı. İş yerinin kamerasını sopayla kırıp almış. Gelen müşterilere ‘bunlar hırsızdır, bunlardan almayın’ diyor. Diğer esnaf ve müşterilere karşı rezil oluyoruz. Arabalarımın üzerine kiremit atıyor. Her sabah arabaların üzerinden tuğla taşları topluyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulundum, soruşturma sürüyor. O da bana dava açmıştı, kirayı ödemiyor diye ancak o davaya takipsizlik kararı verildi” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat