Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Konyaaltı Projesi incelendi

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL VE ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN, KONYAALTI SAHİL PROJESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ.

Konyaaltı Projesi incelendi
24 Ocak 2018 - 14:39
banner

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ATSO Başkanı Davut Çetin, Konyaaltı Sahil Projesi çalışmalarını inceledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Beach Park’taki şantiye merkezinde Vali Mühir Karaloğlu ve ATSO Başkanı Davut Çetin’e, Mimarlar Odası Yarışma Projesi ile elde edilen Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili bilgiler verdi. Türel, projenin yeşilin ve mavinin buluşması olduğunu belirterek, mevcuttaki 30 bin metrekare beton alanının, yeşil alana dönüştürüldüğünü anlattı. Proje öncesi alanda bulunan beton zemin 97 bin 468 metrekare iken, yeni proje ile 67 bin 800 metrekareye indirildiğini kaydeden Türel, mevcut ağaçların tamamının korunurken, 5 bin 234 yeni ağaç ilave edileceğini ifade etti.

Konyaaltı Sahili’nin tamamen halka açık ve öncelikli olarak halkın deniz kullanımını amaçlayan bir proje olduğunu belirten Menderes Türel, sosyal ve kültürel alanları, gezi alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, su sporları, yeşil alanları, aktivite alanları, rekreasyon alanları, yeme-içme ve alışveriş üniteleri, engelsiz plajları ile hak ettiği değere kavuşacağını söyledi. Başkan Menderes Türel, proje içindeki Olbia Meydanı’nın, kentin yeni meydanı olmaya aday olduğunu kaydetti. Türel, projeyi Haziran ayına yetiştirmeyi planladıklarını anlattı.

Vali Karaloğlu, Başkan Türel ve Davut Çetin daha sonra şantiye alanını gezerek, çalışmaların son durumu hakkında projeyi yürüten ANTEPE yetkililerinden bilgi aldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ATSO Başkanı Davut Çetin, Konyaaltı Sahil Projesi’ni çok güzel bulduklarını ifade etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -