Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Konyaaltı’nda 3 bin 411 öğrenci eğitim gördü

KONYAALTI BELEDİYESİ ETÜT MERKEZİ’NDE LİSE VE ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLANAN 3 BİN 411 ÖĞRENCİ ÜCRETSİZ EĞİTİM GÖRDÜ.

Konyaaltı’nda 3 bin 411 öğrenci eğitim gördü
30 Ocak 2018 - 12:47

Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan 3 bin 411 öğrenci ücretsiz eğitim gördü.

Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde hizmet veren Etüt Merkezi, öğrenciler için eğitim yuvası oldu. 2014 yılında hizmet vermeye başlayan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde ortaokul, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs veriliyor.

Etüt Merkezi’nde 5’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler, 11 ve 12’nci sınıf üniversite hazırlık kurslarında ise Matematik, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersi eğitimi veriliyor. Bu güne kadar toplam 2 bin 145 öğrenci ortaöğretim, bin 266 öğrenci ise üniversiteye hazırlık kurslarına katıldı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek Etüt Merkezi’nin çok önemli bir eğitim faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Merkezimizde eğitim alan öğrenciler çok önemli başarılara imza atıyor. Geçtiğimiz yıl Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) eğitim gören öğrencilerimizin yüzde 98,7’si üniversiteye yerleşti. Etüt Merkezimizde ortaokul öğrencilerine yönelik verilen kurslarda 2 bin 145 öğrenci, lise ve üniversite hazırlık alanında ise bin 266 öğrenci olmak üzere toplam 3 bin 411 öğrenciye eğitim verildi. Geleceğimizin teminatı gençlerimize alanındaki uzman eğitmenlerimiz ders veriyor. Ailelerimiz ve öğrencilerimiz bu kurslarımızdan çok memnun. Bizde bu kurs merkezini açarak ne kadar önemli bir yatırım yaptığımızı görüyoruz. Bu kurslarımız devam edecektir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -