Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

8 Mart için kadınlar birarada

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ İÇİN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’YLE ORTAKLIK KURDU.

8 Mart için kadınlar birarada
30 Ocak 2018 - 11:29
banner

Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için sivil toplum örgütleri ve Akdeniz Üniversitesi’yle ortaklık kurdu.

Muratpaşa Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele ve erken yaşta evliliklerle mücadele için oluşturduğu Al Yazma çalışması, bugün sayıları 3’e ulaşan kadın danışma merkezleri, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarıyla birlikte yürütülen projelerle Türkiye’de yerel yönetimlerin bu alandaki en kapsamlı çalışmalarından biri haline geldi.

Al yazma kadın danışma merkezi

Muratpaşa Belediyesi’nin ilk kadın danışma merkezi, Al Yazma Kadın Danışma Merkezi, 2016’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde açıldı. Bayındır Park’ta bulunan merkezde düzenlenen söyleşiler, etkinlikler ve kurslarla bin 764 kadın bambaşka hayatlarla tanıştı. Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde bu yıl örgü, okuma yazma, İngilizce ve çocuk gelişim kursları devam ediyor.

Zeytinköy kadın danışma merkezi

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy Kadın Emeği ve Eğitim Merkezi Projesi’nin Haziran 2017’de tamamlanmasının ardından merkez binası belediyenin 2’nci kadın danışma evi olarak hizmet vermeye başladı. Antalya’nın sosyo-kültürel ve ekonomik olarak en kısıtlı bölgesinde kurulan merkezde 2018 çalışmaları kapsamında okuma – yazma ve dikiş tasarım kursları açıldı. Bu kurslardan hali hazırda 31 kadın yararlanıyor.

Giritli kadın danışma merkezi

Üçgen Mahallesi’nde bulunan Giritli Parkı içinde yer alan merkez Muratpaşa Belediyesi’nin 3’üncü kadın danışma merkezi olarak Ekim 2017’de, Dünya Kız Çocukları Günü’nde açıldı. Psikolojik destek, eğitimler ve söyleşiler, kurslar, geziler, ev ziyaretleri, psiko-sosyal hizmetler verilen merkezin 201 üyesi bulunuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co